Чи знаєте ви щось цікаве про одяг? Цікава інформація про одяг для дітей і дорослих зібрана в цій статті.
Цікаві факти про одяг
Штани придумали кочівники-скіфи. Ця деталь одягу врятувала шкіру вершників від потертостей через довге сидіння в сідлі. Пізніше штани поширилися і серед інших народів. Тільки древні римляни відкидали цей предмет гардероба, вважаючи його придатним лише для варварів. Тим не менш, вершники римської армії мали право носити штани з практичних міркувань.
Спочатку штани були не одним елементом одягу, а двома окремими калошами, які кріпилися до поясу за допомогою тасьм. Саме тому в більшості мов слово «штани» має тільки форму множини.
Ґудзики на рукавах з’явилися вперше на військових мундирах. Оскільки більшість солдатів набиралося з селян, то серед них вважалося нормальним витирати губи після їжі власними рукавами. Це призводило до того, що сукно на них витирають до блиску. Щоб зберегти дорогу форму довше, і була введена мода пришивати нарукавні гудзики.
Перші гудзики не несли ніяких практичних функцій і були всього лише декоративним елементом. В середні століття в Європі їх кількість на одязі залежала від соціального статусу людини: чим вище становище в суспільстві – тим більше гудзиків можна було нашити. Так на один з повсякденних нарядів короля Франції Франциска I було пришито більше 13500 гудзиків!
Жіночі колготки масово почали продаватися в Радянському Союзі в 50-х рр. XX століття під офіційним позначенням «рейтузи Чулкова». Їх поставляли з Чехословаччини з написом «калготи пунчохове», що перекладається буквально як «рейтузові штани». Напевно, жінкам не дуже подобалося слово «рейтузи», тому чеське слово «калготи», трішки змінившись, міцно увійшло до словника мешканок СРСР.
Светри з’явилися в гардеробі європейців лише в XIX столітті і спочатку рекламувалися як одяг для схуднення. Під час занять спортом людина в такому одязі інтенсивно потіла. Оскільки англійською мовою слово «потіти» звучить як “to sweat”, то новий предмет одягу отримав назву светр, що можна буквально перекласти як «пітник».
Вважається, що сорочки поло зобов’язані своєю появою французькому тенісистові Рене Лакоста на прізвисько «Крокодил». Нібито саме Лакоста в 30-х рр. XX століття почав виступати в сорочках такого типу. Крім того, Рене помістив крокодила на груди своїх поло, а пізніше зробив його символом свого власного бренду – Lacoste. Насправді подібні сорочки з’явилися трохи раніше в середовищі англійських гравців в поло, звідки, власне кажучи, і взялася назва одягу.
Балаклави, шапочки з прорізами для очей і рота, які так люблять носити всілякі повстанці і терористи, з’явилися під час Кримської війни. Англійських солдати, які стояли під Балаклавою, страждали від холоду та вітру. Особливо вразливою частиною тіла було обличчя. Щоб захистити солдатів від негоди, з Англії поставлялися в’язані шапки, які в розкатаному виді закривали обличчя. Ось від назви міста і походить назва таких головних уборів – «балаклава».
У Росії часів Павла I було заборонено носіння жилетів. Імператор чомусь вважав їх одягом бунтівників і революціонерів. Людину, яка одягала жилет і з’являлася на вулиці, могли заарештувати і посадити до в’язниці. Коли Павло I був убитий змовниками, модники зітхнули з полегшенням і дістали з схованок свої улюблені жилети.
Ще відносно недавно кишені були тільки на предметах чоловічого гардеробу. Кишені на жіночому одязі з’явилися з легкої руки знаменитої Коко Шанель на початку минулого століття.
Всі знають, що джинси родом з американського Дикого Заходу. Однак їх назва походить не від англійського слова, а від італійського “januas” – «генуезький». Саме в Генуї з’явилася та тканина, з якої шили перші джинси.
Цікавинки про одяг, цікаві відомості про одяг ви можете додавати через форму коментарів.
Футболки існують завдяки американським солдатам.
Армія Сишиа почала замовляти футболки для солдатів під час війни з Іспанцями в 1898 році.
Після другої світової ветерани почали моду носити футболки повсякденному житті .