Чи знаєте ви щось цікаве про пам’ять людини? Цікаві факти про пам’ять людини для дітей та дорослих зібрані в цій статті.
Цікаві факти про пам’ять людини
Останні дослідження показали, що найкращі параметри пам’яті у 19-річних людей.
Мозок людини здатний зберігати від 1 до 7 терабайт інформації, можливо і набагато більше.
Середньостатична людина використовує не більше 10% можливостей своєї пaмяті, як і мозку. Решта 90% фактично ніколи не використовуються.
На початку двадцятого століття вважали, що людина народжується з мозком, чистим, як аркуш паперу. Але сучасні дослідження вчених показують, що пам’ять ембріона починає формуватися вже через 20 тижнів після зачаття.
У пам’яті людини є цікава властивість: мозок вміє звільнятися від непотрібних вражень і відомостей. Пaмять фактично сaмa регулює навантаження, як би готується до прийому нової інформації. Але стара інформація не зникає безслідно, вона переходить з так званої активної пам’яті в пасивну, звідки в необхідних, екстрених випадках її вдається витягти. Це цікава властивість пам’яті рятує багатьох людей в складних життєвих ситуаціях. Американські вчені, проводячи досліди на мишах, довели, що чим швидше тварини вміють забувати стару і непотрібну інформацію, тим краще здатні сприймати нову. Цікаво, що при повній втраті пам’яті людиною останнє, що вона може згадати – це лайки на її рідній мові. За цим лікарям можна визначити хоча б національність пацієнта.
Деякі люди мають феноменальну пам’ять:
- Паула Прентіс, яка працює оператором довідкової служби на Тасманії, пам’ятає 128603 номера телефонів абонентів, а також їх імена, адреси, і навіть назви установ. І ця дівчина, провалила шкільний іспит з математики! Дивно, але номер свого телефону Паула, на жаль, не пам’ятає, тому записала його на папірці і завжди носить з собою в сумочці.
Південноафриканський політик Ян Християн Сматсом вивчив напам’ять 5тис. книг, а бірманець Вісіттабм Вумса в 1974 році прочитав напам’ять 6тис. сторінок буддійських канонічних текстів.
Американка Барбара Мур зіграла на піаніно по пам’яті 1852 пісні. Цей «концерт» тривав 18 днів: з 25 жовтня по 13 листопада 1988 року!
Домінік О’Брайен, є шестиразовим чемпіоном світу щодо використання резервів пам’яті. Він встановив багато рекордів із запам’ятовування інформації: запам’ятав колоду карт за 33,8 секунди; 18 колод карт за 1 годину; 2000 бінарних цифрових комбінацій менш ніж за півгодини і ін.
Чимало людей з подібною пам’яттю і серед історичних особистостей:
Олександр Македонський знав в обличчя і, можливо, на ім’я 30 000 солдатів свого війська.
Моцарт, один раз прослухав у Ватикані багатоголосий духовний твір Алегрі, потім за ніч записав точну копію твору, допустивши лише пару невеликих помилок.
Сенека міг повторити-2000 не пов’язаних між собою слів, які йому проговорили лише раз.