Цікаві факти про родимки
Починають проявлятися родимки вони тільки в перші роки життя, а не з народження.
Невус – наукова назва родимок, або родимих плям. Родимки є вродженими вадами розвитку шкіри. Іноді вони можуть бути придбаними, але в такій якості виступають вже як пухлини.
Придбані протягом життя родимки – це доброякісні пухлини. Вони виникають, коли в клітинах шкіри накопичується у великій кількості пігмент.
Будь-яка родимка під впливом певних зовнішніх чинників, наприклад, ультрафіолетового випромінювання або травми, може переродитися в меланому, яка є в свою чергу однієї з найбільш злоякісних пухлин.
При розрахунку на кожні 100 кв. см поверхні шкіри родимки найчастіше зустрічаються на обличчі.
У новонароджених, як припускають вчені, родимки настільки малі, що їх просто не видно. Вони починають проявлятися лише до першого року життя, а найбільша кількість родимих плям з’являється під впливом гормонів в період статевого дозрівання.
Нові родимки дуже часто з’являються у вагітних, при цьому вже наявні можуть не тільки змінювати свій колір, але і збільшуватися.
Родимки можуть з’явитися на будь-якому місці на тілі людини, в тому числі і на слизових, навіть на язиці. До речі, у жінок родимки на слизових оболонках зустрічаються частіше.
Навіть у однояйцевих близнюків родимки з’являються в різних місцях, при цьому у таких людей може спостерігатися явище дзеркальності. Наприклад, у одного близнюка є родимка на правій щоці, а в іншого – на тому ж місці, тільки на лівій щоці.
Відповідно до одного з дослідженням, чим більше родимок на тілі жінки, тим темпераментніша вона в житті.
Інше дослідження свідчить, що чим більше родимок на тілі людини, тим повільніше в її організмі протікають процеси старіння, так як його ДНК володіє особливим механізмом «захисту від старості».