Цікаві факти про Шекспіра

Шекспір цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Цікаві факти про Вільяма Шекспіра розкриють вам таємниці про життя та творчість всесвітньо відомого драматурга, про його дитинство, навчання, звички та особисте життя.

Вільям Шекспір цікаві факти з життя

1. Шекспір – є другим цитованим автором після Біблії.

2. Найвідоміші його п’єси – «Ромео та Джульєтта» та «Гамлет».

3. Точна дата народження Вільяма Шекспіра не відома до сьогоднішнього дня.

4. Офіційною датою його народження прийнято вважати 23 квітня 1564.

5. У цей же день 1616 року геніальний драматург помер.

6. Крім Вільяма, у батьків Шекспіра було семеро дітей.

7. Батько письменника займався виготовленням рукавичок.

8. Шекспір ніколи не навчався в університеті, але це не завадило йому стати найвідомішим драматургом світу.

9. У 20 років Шекспір був змушений виїхати з дому. За деякими версіями так він рятувався від звинувачень у браконьєрстві на землях місцевого сквайру.

10. У Лондоні Шекспір винаймав житло у француза, який виробляв жіночі перуки.

11. Свою першу п’єсу Шекспір написав приблизно в 25 років.

12. У постановках “Гамлета” Шекспір грав тінь убитого батька датського принца.

13. Вільям Шекспір мав ідеальну пам’ять: він чудово знав англійську історію, філософію, юриспруденцію, розбирався в навігації, тонкощах міжнародної дипломатії, медицини.

14. Драматург володів декількома іноземними мовами, серед яких латина, грецька, французька, італійська та іспанська.

15. Шекспір добре знався на політиці, музиці та ботаніці (дослідники нарахували 63 назви рослин у його творах).

16. Вільям був одружений з Енн Хетеуей. Їхній шлюб був укладений у листопаді 1582 року, коли йому було 18 років, а їй 26 років.

17. Коли вони одружилися, Енн вже була на третьому місяці вагітності.

18. У Шекспіра та Хетеуей було троє спільних дітей – дві дочки, Сюзанна та Джудіт, та син Хемнет, який помер у 11-річному віці.

19. Незважаючи на одруження Шекспіра та наявність у нього дітей, дослідники творчості висувають різні думки щодо його сексуальної орієнтації, висловлюючи припущення про його потяг до чоловіків, посилаючись при цьому на деякі його п’єси, а також на той факт, що Шекспір тривалий час проживав окремо від сім’ї.

20. Найкращим другом драматурга був Генрі Різлі, третій граф Саутгемптон, який мав звичку носити жіночий одяг та користуватися повсякденним макіяжем.

21. Таємницею залишається і віросповідання Вільяма. Одні дослідники вважають, що він і всі члени його сім’ї були католиками, але за часів Шекспіра ця релігія була заборонена.

22. Вільям Шекспір залишив нащадкам 38 п’єс, 4 поеми, 154 сонети, 3 епітафії.

23. Усього його твори перекладені безліччю мов і справили значний вплив в розвитку світової літератури.

24. Драматург сприяв формуванню сучасної англійської, збагативши її соковитими фразеологізмами.

25. Шекспір ніколи не публікував свої п’єси. Він хотів, щоб усі його п’єси виконувалися тільки на сцені і був проти того, щоб вони поширювалися тиражами і читалися вдома.

26. На театральному терені Шекспір трудився спочатку як сторож, потім був актором іЦікаві факти про Шекспіра театральним продюсером, який заробив цілий статок на своїй діяльності, пізніше став лихварем, пивоваром і домовласником (здавав будинки в оренду).

27. За часів Шекспіра акторами в театрі могли бути лише чоловіки.

28. Королева Єлизавета I була великою шанувальницею п’єс Шекспіра. Вона часто наймала його трупу для виступів при королівському дворі.

29. Шекспір був улюбленцем короля Якова I.

30. У п’єсах, поставлених у його театрі «Глобус», були унікальні спецефекти: люки, актори, підняті на тросах, дим та вогонь.

31. Театр зробив Шекспіра дуже багатою людиною. Він зміг купити для своєї родини маєток Нью-Плейс, другий за розмірами у Стратфорді.

32. Крім того, разом з партнерами він побудував у Лондоні театр «Глобус» і придбав театр «Блекфрайєрс», що розорився.

33. Заповіт Вільяма Шекспіра є єдиним рукописним документом автора, що зберігся до наших днів.

34. Заповіт Шекспіра, скрупульозно перераховує всі предмети побуту, аж до ложок і виделок, не містить відомостей, кому він дарує свою літературну спадщину.

35. Шекспір писав еротичні п’єси, які не виставляв на загальний огляд;

36. За своє творче життя драматург вигадав близько 3000 нових слів.

37. Серед шекспірівських новвоведень є слова «модний», «тьмяний», «в розсолі» та «одним махом».

38. Звичне для всіх слово «вбивство» вигадав саме Шекспір.

39. За часів Шекспіра свічки були дуже дорогими, тому їх використовували лише в крайніх випадках та на короткий час. Письменник найчастіше писав вдень.

цікаві факти про шекспіра

40. Освічені жителі Великобританії в середньому оперують словниковим запасом із 4000 слів. А ось у Шекспіра словниковий запас досягав, за деякими оцінками, 25 000 слів.

41. Між 1592 і 1594 роками всі лондонські театри були закриті, щоб запобігти поширенню спалаху чуми в людних місцях. Оскільки на п’єси не було попиту, Шекспір у цей час писав вірші.

42. У трагедії “Ромео і Джульєтта” слово “love” (англ. “кохання”) зустрічається рівно 150 разів.

43. Цілком ймовірно, що Шекспір носив золоту сережку-кільце в лівому вусі.

шекспір біографія44. Жив на два міста: Лондон і Стратфорд. Він був відомим драматургом у Лондоні, але у своєму рідному місті Стратфорд-на-Ейвоні він бував часто, адже там жили його дружина та діти.

45. За деякими джерелами Шекспір помер у 52 роки.

46. Рід великого драматурга обірвався ще XVII столітті, і нащадків в нього залишилося.

47. На могилі Шекспіра було зображено з мішком зерна. Жителі Стратфорда замінили мішок із зерном на перо у 1747 році.

48. Його найчастіше називаються національним поетом Англії.

49. Дружина Шекспіра пережила його на 7 років.

Більшість їхнього подружнього життя (з 1586 року) він жив у Лондоні, де писав і ставив свої п’єси, тоді як дружина залишалася у Стратфорді. Він інколи відвідував її. Коли Шекспір пішов із театру 1613 року, то переїхав до Стратфорда. У свій заповіт Шекспір включив знамените розпорядження залишити дружині друге за якістю ліжко з усім приладдям.

50. Існує ряд гіпотез, що під ім’ям Шекспіра ховається зовсім інше історичне обличчя. В якості авторів називався оксфордський граф Едуард де Вер, який перестав публікуватися в 1593-му, у той час як Шекспір заявив про себе в 1594-му. Псевдонім «Шекспір» був обраний невипадково. На фамільному гербі де Верів зображений лицар зі списом у руці, а буквальний переклад Shake-speares – «приголомшливий списом».

Майже всі п’єси Шекспіра – яскрава пародія на звичаї двору, тому, прикрившись псевдонімом, граф міг творити і далі. Крім того, Едуард де Вер не міг публічно оголосити себе драматургом: у ті часи письменництво не личило для аристократів. Він помер в 1604 році, невідомо, де його могила, дослідники стверджують, що його твори продовжували видаватися сім’єю під псевдонімом до 1616-го (саме в цей рік і помер Шекспір). У 1975 році Британська енциклопедія підтвердила цю гіпотезу, заявивши: «Едуард де Вер є найбільш імовірним претендентом на авторство п’єс Шекспіра».

Вільям Шекспір біографія та цікаві факти (аудіо)

Оцініть статтю
Додати коментар