Цікаві факти про слину
Людська слина має великий спектр найрізноманітніших і дивовижних властивостей. Так, вона містить знеболюючі і навіть збуджуючі речовини.
Аналіз слини може розповісти дуже багато про фізичний і психологічний стан людини, наприклад, по слині можна визначити інтроверта.
Людські слинні залози виробляють до двох літрів слини в день.
Чоловіча слина – це ще й засіб «прив’язування» до себе жінок. Вся справа в тому, що чоловіча слина містить сліди тестостерону, чоловічого статевого гормону. Саме цей гормон, потрапляючи в організм жінки, збуджує її, при чому ефект може тривати від декількох тижнів до декількох років.
Незважаючи на те що в роті людини «живе» близько 72 різних видів бактерій, в ньому ще й виробляється один з найсильніших болезаспокійливих засобів. Це опіорфін, який міститься в слині. Морфін, наприклад, по впливу слабкіше опіорфіна в 6 разів.
Вчені все ще досліджують властивості опіорфіна, і на сьогоднішній день результати досліджень цілком позитивні. Так, у опіорфіна практично відсутні побічні ефекти, а ще він діє як антидепресант.
Слина має речовинами, які нейтралізують кислоти і луги.
Слина людини має в три рази більшу температуру кипіння, ніж у води.
Поки їжа в роті не змочиться слиною, людина не зможе відчути її смак.
Вчені в 2012 році провели експеримент і з’ясували, що у людей, які щодня говорять по мобільному телефону більше години, на 26% підвищується виробництво слини привушними залозами. Поки що дослідники не до кінця вивчили негативний вплив мобільних телефонів на організм, але ясно, що постійне перебування поблизу такого потужного джерела радіохвиль в будь-якому випадку може змінити фізіологію людини.
В результаті досліджень було встановлено, що інтроверти відрізняються від екстравертів підвищеним слиновиділенням. Виявляється, вся справа в ретикулярній активаційній системі, яка відповідальна у людини за соціальні контакти, а також за слиновиділення. У інтровертів ця система більш активна, ніж у екстравертів.
У давнину для наших предків було звичайним явищем, коли мати пережовувала їжу і давала її своїй маленькій дитині. Вчені встановили, що ця практика, яка до сих пір існує в деяких країнах, дійсно зміцнює імунну систему дитини. Зі слиною матері дитина отримує патогенні організми, з якими його імунна система вчиться боротися і виробляє антитіла. Це згодом знижує ризик захворіти на аутоімунні захворювання, наприклад, астму. У слині матері багато і антитіл, які допомагають малюку боротися із захворюваннями.