Цікаві факти про Стародавній Китай
На відміну від більшості древніх цивілізацій, в Китаї майже не збереглося архітектурних пам’яток далекого минулого. Стародавні китайці будували з дерева, бамбука, очерету й глиняних цеглин, а ці матеріали недовговічні.
Стародавній Китай подарував світові чимало винаходів, серед них – компас, порох , прилади для вимірювання відстаней і сили землетрусу. Китайці відкрили секрет лаку, яким покривали дерев’яні вироби, парасольки і навіть взуття, роблячи їх блискучими і водонепроникними. Китай є батьківщиною чаю, вперше згадка про чай зустрічається в 770 р до н.е.
У стародавньому Китаї катування були чи не єдиним способом покарати винних або отримати необхідну інформацію. Ось які катування вигадували у Стародавньому Китаї:
- «Смерть від тисячі порізів» – жертві за допомогою спеціальних гострих ножів з тонким лезом наносилось велика кількість неглибоких порізів. Повільна і болісна смерть наставала в результаті больового шоку або втрати крові.
- Утиканий гострими голками лист металу згортали в вигляді бочки. Жертву за волосся протягували крізь отвір, а отримані рани поливали солоною водою.
- Зв’язану людини підвішували над грядкою молодого бамбука, паростки якого заточувалися ножем. Бамбук швидко ріс вгору і протикав тканини жертви. Смерть дуже повільна і болісна.
- Винного годували досхочу недовареним рисом. Каша набухала і повільно розривала стінки шлунка.
- Дуже популярне було катування щурами. На живіт зв’язаної жертви ставили клітку з голодними гризунами і прибирали дно. Голодні тварини по шматочку роздирали людську плоть.
- Досить нешкідливе на перший погляд катування – злочинця зв’язували і садили в темній кімнаті, а на голову йому постійно по краплині капала вода. Дуже часто люди божеволіли від цих тортур, а в холодну пору року – замерзали.
Була поширена верхня і нижня кари, після яких жертви часто вживали, але їх життя ставало неповноцінною. При верхній карі на обличчя ставили тавро або відрізали ніс, при нижній – кастрували або вирізали колінні чашечки.