Чи знаєте ви щось цікаве про їжаків? Цікаві факти про їжаків для дітей і дорослих розкажуть багато нового про життя та звички цих тваринок, про їх вміння, незвичайні здібності.
Цікаві факти про їжаків
У світі налічується 15 різних видів їжаків, які зустрічаються в Європі, Азії та Африці.
Їжаки вміють плавати та лизити по деревах.
У їжаків 36-44 зубів.
Скільки живе їжак? Їжаки можуть жити до 10 років. Але середня тривалість життя 3 роки.
Вагітність у їжаків триває 49 днів. При народженні, шипи їжаків знаходяться під шкірою. Вони проростають через 2-3 дні після їх народження.
Коли їжачку виповнюється один місяць він покидає батьківське гніздо та починає жити самостійно. Їжак все життя життя наодинці, за винятком періоду спарювання з іншим їжаком.
Скільки колючок має їжак? Молодий їжак має до близько 3 000 голок, дорослий – 5-6 тисяч голок. Щороку їжачок змінює 1/3 голок.
Їжаки легко приручаються. У сільській місцевості приручають для вилову мишей та щурів, збереження від змій. Приручені їжаки рідше скручуються у клубок, більше вживають рослинної їжі.
Чим харчуються їжаки? Раціон їжака різноманіний, адже ці тварини всеїдні. Вони можуть споживати як мишей, гадюк, вужів, мідянок, так і рослинну їжу (фрукти та ягоди). Надають перевагу тваринній їжі. Їжаки люблять їсти яйця.
У пошуках їжі їжак може подолати до 3 км за ніч. Він досить ненажерливий і за ніч може з’їсти кількість їжі, що дорівнює 1/3 його ваги.
Вони полюють в основному за допомогою слуху і нюху, оскільки у них слабкий зір, хоча в темряві вони добре бачать.
На їжаків полюють різноманітні хижі ссавці (лисиця, вовк, тхір) і птахи (сова, пугач).
На їжаків не діє отрута багатьох змій.
Влітку серце їжака роблять 180 ударів за хвилину. Взимку, коли тварини впадають у сплячку, серцебиття сповільнюється до 8-20 ударів.
Період зимової сплячки їжака становить 128 днів. Температура тіла тварини знижується до 1,8 градуса, а у звичайних умовах – 34°C. Дихання в період сплячки дуже повільне: максимум 8 вдихів-видихів за хвилину. Для порівняння, їхнє нормальне дихання становить 40–50 разів на хвилину
Римляни ще кілька століть до нашої ери розводили їжаків заради їхнього м’яса – тваринок разом з голками запікали в глині.
Цікаві факти про їжака: відео
Цікавинки про їжаків, цікаві відомості про їжаків ви можете додавати через форму коментарів.
Однієї днини зловила їжака.Маючи двох синів 10 та 12 років,посадила тварину у відро висотою з 0.5 м.Не забула покласти їжі.Хотілося порадувати дітей лісовим гостем.На превелике здивування-їжачок звільнився з “полону”.Найбільше здивування полягає в тому,що вийшла тваринка-не перекинувши відро.Хіба таке буває?Ходжу й думку гадаю-Як “телепортувався” їжачок?
треба було відро на третину водою наповнити
Так, дякую! Наступного разу так і зроблю. Але у відро не їжачка посаджу, а вашу голову всуну, і можливо водички ще трішки наллю, може мізки ваші промиються від дурних думок, та рот милом ваш намилю добряче!!!
Ого очень полезно