Які тварини живуть в пустелі та як вони пристосувалися до таких непростих умов? Розповідь про тварин пустелі містить перелік основних жителів.
Тваринний світ пустель
Природні і кліматичні умови пустель вчені називають екстремальними. Єдине, чого так гостро не вистачає в пустельних територіях, так це вологи. Досить багато там сонця і тепла. Вдень температура піднімається до 45-50 °, а в окремих областях – до 58°, а поверхня земної кулі розжарюється при цьому до 80-90 °. Мешканці пустелі все ж пристосувалися до такого клімату.
Найпоширеніші тварини пустелі:
- Ящірка Молох
Шкіра молох здатна вбирати воду, і під впливом капілярних сил направляє її в пащу ящірки. Контактуючи з водою, молох змінює забарвлення – вона стає набагато темніше і і збільшується в масі тіла до 30%.
- Африканська риюча жаба
Коли сезон дощів в пустелі закінчується – жаба вириває нору на глибині від 15 до 20 см. Потім вона виділяє слиз, який висохши, перетворюється в кокон і до нового сезону дощів впадає в сплячку.
- Карликова африканська гадюка
Мешкає в пустелях Наміб, Мохаве і на північному заході Мексики. Переміщається в просторі за допомогою бокового ходу.
- Лисиця фенек
Є мешканцем Північної Африки. Її відмінна риса – великі вуха, у яких 2 цілі: вловлюють звуки, які виходять від потенційної здобичі, і розсіюють по тілу надлишкове тепло. Вони прекрасно охолоджують фенька в особливо спекотні дні, а ось товста шуба є відмінною теплоізоляцією під час холодних ночей в пустелі.
- Капська земляна білка
Цей гризун захищається від сонячних променів пустелі, піднімаючи хвіст вгору як сонцезахисну парасольку.
Список тварин пустель складно уявити без верблюда. Жир, що зберігалися в горбах використовується як їжа, виступає в якості теплоізоляції тіла. У вухах розташовані товсті шерстинки, які захищають їх від засмічення піском.
- Ряскові птици
Дане сімейство птахів, мешкає в пустелях Північної Африки та Азії. Птахи мають густе оперення, яке захищає тіло від переохолодження або перегріву. Також, пір’я вбирає воду, правда, в невеликих кількостях.
- Газель
Газелі, які мешкають в пустелях здатні довгий час обходиться тією водою, яка міститься в їжі.
- Голчаті миші
Голчаті миші мають можливість загоювати свої рани завдяки спеціальному процесу шкірних скорочень. Шкіра у мишок дуже тонка, тому вона так швидко відновлюється, зводячи втрати крові до мінімуму.
У скорпіонів особливий метаболізм, тому вони можуть обходитися без споживання їжі до року. Навіть перебуваючи в стані анабіозу, вони блискавично реагують на хижаків або будь-яку іншу загрозу для них.
Щоб пережити спекотне австралійське літо в пустелі, кенгуру особливим прийомом остуджує тіло – облизує передні лапи. У них розміщуються спеціальні кровоносні судини, які відповідають за зниження температури тіла шляхом випаровування слини. Варто зазначити, що у тварини потових залоз мало.
- Сурікатів
Навколо очей у сурікатів є чорні кола, які поглинають сонячні промені і запобігають відображення їх в очі.
- Бабки (стрекоза)
У пустельних областях планети мешкає понад 100 видів бабок. Кожен з них має унікальний окрас і індивідуальні, фізичні особливості, які допомагають переживати складні кліматичні умови в пустелі.
- Червоні мурахи
Червоні мурахи вважаються жаростійкими тваринами на планеті. Вони можуть переносити температури аж до 70 градусів.
Сподіваємося, викладена інформація про тварин пустелі допомогла Вам. А свою розповідь про тварин пустелі Ви можете залишати через форму коментарів.