Умови зберігання сухофруктів

Зберігання сухофруктів в домашніх умовах – вимагає підтримки певної температури , вологості повітря , а також певного терміну зберігання. Всім потрібно знати умови зберігання сухофруктів щоб вони зберігалися довго і не втратили своїх смакових якостей.

Умови зберігання сухофруктів

сухофруктыДля зберігання сухофруктів оптимальна вологість – 70 % , а температура – 0-10 градусів. У таких умовах запаси сухофруктів будуть зберігати свої корисні властивості і смакові якості протягом декількох років. Ось ще кілька правил зберігання сухофруктів:

  1. Різні види сухофруктів повинні зберігатися окремо. Кожен вид сухофруктів має свій поріг оптимальної кількості вологи, тому якщо більш сухі плоди будуть зберігатися з більш вологими, то вони попросту вберуть частину вологи і зіпсуються. Якщо вам все ж необхідно зберігати сушені плоди різного виду разом (наприклад , сушені абрикоси і чорнослив), то перш ніж поміщати в тару для зберігання , потрібно потримати їх в будь-якій ємності для вирівнювання вологи, а потім додатково просушити на сонці або в духовці , що теж допустимо.
  2. В чому зберігати сухофрукти? Для одних сушофруктів підходять полотняні мішки (наприклад, для яблук і груш), для інших – паперові або поліетиленові пакети (для фініків, інжиру, екзотичних фруктів), скляні банки або металеві коробки(для родзинок, кураги, дині) з щільно притертыми кришками. Слід оберігати сухофрукти від зайвої вологи, тому в шафі, де вони зберігаються, має сенс поставити невелику сільницю. Сіль вбере зайву воду, і Ваші запаси не закиснуть, не гнитимуть і не покриються пліснявою.
  3. Тара для зберігання продуктів не має бути відкритою або мати щілини. Сухофрукти смачні і корисні , тому «зазіхнути » на них може величезна кількість комах , починаючи з жуків і закінчуючи гусеницями . Краще вибирати для зберігання сушених фруктів пластикові та скляні банки , дерев’яні ящики або мішечки з щільної тканини , але і це не дасть гарантії того , що у вашому зимовому запасі чи не з’явиться життя .
  4. Запаси сухофруктів необхідно перебирати і переглядати хоча б раз на місяць. Це дозволить позбутися від комах , як тільки з’являться ознаки їх появи. Якщо ви розкрили мішечок з сухофруктами і там щось заворушилося , то потрібно просто додатково прогріти їх у духовці при температурі близько 75 градусів або ж, навпаки , проморозити при -15 . Такі температури не сумісні з життям комах , тому після таких процедур ви їх більше не побачите.

У домашніх умовах сухофрукти зберігають зазвичай , змішавши їх з сушеної м’ятою в ситцевих мішечках. Мішечки щільно перев’язують мотузкою і підвішують на цвяхах. Мішечки , в яких зберігаються сухофрукти і крупа , прокип’ятіть протягом 15-20 хвилин в насиченому солоному розчині, а потім висушіть, не викручуючи . Шкідники в таких мішечках НЕ заведуться.

 Тепер ви знаєте умови зберігання сухофруктів , які забезпечать їх тривале зберігання , без втрати смакових якостей , корисних властивостей , і зовнішнього вигляду.

Оцініть статтю
Додати коментар