В’ячеслав Чорновіл: цікаві факти

В'ячеслав Чорновіл- цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

В’ячеслав Чорновіл цікаві факти про українського державного, громадського, політичного діяча, народного депутата та журналіста, лідера Народного Руху України, коротко розкажуть про його дитинство, захоплення та особисте життя.

В’ячеслав Чорновіл: цікаві факти

Майбутній борець за незалежність України народився 24 грудня 1937 року в селі Єрки в родині вчителів. Мав старшого брата Бориса та сестру Валентину.

Після університетського випускного присягнувся на Володимирській гірці, що все життя присвятить боротьбі за Україну.

Родина Чорновола зазнала перших переслідувань в 1937 році. Тоді заарештували Петра Йосиповича Чорновола – батькового брата. Він був єдиним комуністом в родині і причини арешту невідомі. Сім’я часто переїздила і села в село, змінюючи місця роботи. З того часу вдома завжди була зібрана торбинка з сухарями, салом, часником та цибулею. На всякий випадок. Бо коли приїздили – збиратись часу не давали.

Маленький Славко навчився читати у чотири роки завдяки дідусеві. Книжок було багато, але завжди під рукою була «Війна та мир».

В роки війни, через селище, де мешкали Чорноволи проходила Корсунь-Шевченкіська битва. Коли були інтенсивні бої батьки брали дітей та ховались в землянці в лісі. Якось вони не встигли піти з хати як зайшов німець. Він взяв книжку «Війна та мир» й почав гортати. А ті часи на обкладинках завжди зображували Сталіна. Батькам в душі похололо. Але німець виявився нормальною людиною: він дав шоколадку Славкові та пішов геть. Після такого книгу Толстого вдома більше не тримали.

Разом із сестрою Валентиною любили ходити збирати гриби та квіти.

Після війни за батьком Чорновола в школі постійно стежив учитель фізики, який все доносив до КГБ.

Батьки політика завжди берегли українські традиції, попри радянські заборони: відзначали Різдво, Великдень, пекли калачі, паски, робили крашанки та кутю. Діти їли все вдома, щоб ніхто не знав. Бо за це могли посадити. Тим паче, коли батьки твої вчителі.

В школу В’ячеслав Чорновіл пішов в 1946 році відразу до другого класу. Найбільше любив філологію та математику, добре писав твори. Школу закінчив в 1955 році з золотою медаллю.

Він обрав для подальшого навчання Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Спочатку вступив на філологічний факультет, але перейшов на факультет журналістики, закінчивши його з відзнакою.

Коли молодий Чорновіл приїхав до столиці, то був неприємно вражений величезною кількістю російськомовного населення. Його часто на вулиці запитували чи він не з Польщі приїхав (через українську). Він оберігав все українське: колись його сестра мала необережність сказати «конечно» замість «звичайно», за що В’ячеслав облив її холодною водою з відра. Цей холодний душ жінка запам’ятала на все життя.

Батьки страшенно переживали, коли Славка ув’язнювали в табори. Сумарно поза межами України він провів 20 років. Сестра згадувала, як їздили провідувати його з мамою. Перред побаченням їх ретельно обшукували, у матері навіть виймали вставні зуби провіряючи чи там нічого немає. Родина переносила страшні приниження за короткі зустрічі з засудженим.

цікаві факти про вячеслава чорновола
Фото Чорновола, заарештованого КДБ під час операції «Блок». 12 січня 1972 р.

В’ячеслав Чорновіл був тричі одружений. Перша його дружина – Ірина Брунець народила йому сина Андрія. Проте вона пішла від чоловіка, забравши дитину. Андрій не спілкувався з родиною Чорновола. Став лікарем та з часом став спекулювати своїм відомим прізвищем. З другою дружиною Оленою Антонів, побрався 1963 року. В шлюбі народився син Тарас. Він також виріс без батька, бо його дитинство припало на той час, коли Чорновіл відбував покарання. Виховував сина чоловік здебільшого у листах. Третя і остання дружина – Антена Пашко, поетеса. Вони розписались 1978 року, коли вона приїхала до нього на заслання.

Він дуже любив подорожувати та привозив з кожної мандрівки публіцистичні статті.

Матеріал підготувала Гнатюк Юлія.
Авторські права належать сайту dovidka.biz.ua.

Оцініть статтю
Додати коментар