Віктор Васнєцов: цікаві факти
Цікаві факти з життя та творчості Васнецова повідомлять багато невідомого про цього художника.
Віктор Михайлович був людиною віруючою, походив з родини сільського священика і до вступу в петербурзьку Академію мистецтв закінчив богословський клас духовної семінарії.
Побував в Римі, Мілані, Парижі, Венеції, Флоренції і в Ватикані.
Більше 10 років художник розписував Володимирський собор, зведений на честь 900-річчя Хрещення Русі, створивши 15 композицій і 30 фігур святих на повен зріст. Також Васнецов розписав храм Христового Воскресіння в Петербурзі.
Був одружений на Рязанцевій Олександрі. У шлюбі прожили 49 років і виховали 5 дітей: Олексія, Михайла, Бориса, Володимира і Тетяну.
Життя вів досить скромне. Утримував велику сім’ю і завжди намагався допомогти родичам. Дітей виховував суворо, але в той же час у творчій атмосфері. Старша дочка стала художницею, син Михайло був астрономом, потім прийняв сан священика, молодший Володимир серйозно захоплювався іхтіологією. Вечорами в родині читали Біблію, завжди шанували релігійні свята. На Різдво в будинку обов’язково влаштовували вистави. Діти самі писали сценарій, малювали декорації, готували костюми, вчили ролі.
Над картиною “Богатирі” він працював з перервами майже 20 років!
Особливе місце в творчості художника займають образи святих, він також займався колекціонуванням ікон.
У 1902 році художника нагородили французьким орденом Почесного легіону.
Одне із захоплень Віктора Михайловича – архітектура і дизайнерський проект.