Вільгельм Вундт, внесок в психологію німецького лікаря, фізіолога і психолога, засновника експериментальної психології викладено в цій статті.
Вундт Вільгельм внесок в психологію
Вундт з’явився на світ 16 серпня 1832 року в місті Баден. Ще будучи юнаком він почав цікавитися медициною, вивчаючи її в університетах Берліна, Гейдельберга і Тюбінгена.
Уже з 1858 року Вільгельм випустив першу статтю «Доповіді з теорії чуттєвого пізнання». У ній він висловив свою точку зору щодо основних понять в психології. Найважливіший принципом в даній науці, згідно вченому, – це експериментальний метод. Також він розробляв детерміністичну і рефлекторну концепції.
Розвиваючись в області психології, він з 1864 року обіймав посаду екстраординарного професора фізіології в Гейдельберзькому університеті, в 1874 році – професора психології в університеті Цюріха, а з 1875 року посаду професора філософії в місті Лейпциг.
У 1878 році Вільгельм Вундт присвятив себе вивченню проблем фізіології і видав ґрунтовну наукову працю «Підстави фізіологічної психології».
У 1879 році Вільгельм Вундт створив першу психологічну лабораторію в Лейпцизі, яка займалася дослідженнями в галузі експериментальної психології. Її незабаром перетворили в інститут. Він став міжнародним найважливішим центром. Перша психологічна лабораторія Вільгельма Вундта довгий час була єдиною школою експериментальної психології в Європі і Америці. У ній вивчалися час реакції на подразники, увагу, асоціації та найпростіші людські почуття.
Саме тому найважливішою заслугою Вундта в психології є її перетворення в експериментальну науку. Він змінив об’єкт вивчення – це аналіз сфери переживань. Також він заснував в 1883 році перший журнал в світі по експериментальній психології під назвою «Філософські дослідження».
Останні роки життя вчений Вільгельм Вундт вивчав психологію народів. Він довів, що психологія є універсальною наукою. Психолог заклав основи соціальної детермінованості в психічному розвитку індивідів. Також він вважається засновником етнопсихології.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок в психологію зробив Вільгельм Вундт.