Вільгельм Вундт біографія і цікаві факти

Наука

Вільгельм Вундт біографія і цікаві факти з життя німецького лікаря, фізіолога і психолога, засновника експериментальної психології викладені в цій статті.

Вільгельм Вундт біографія коротко

Вільгельм Вундт, батько експериментальної психології, з’явився на світ 16 серпня 1832 року в сім’ї пастора в місті Мангейм. Закінчивши гімназію, він вступив в Тюбингенський університет на факультет медицини. Подальше навчання Вільгельм продовжив в Гейдельберзі. У 1855-1856 роках він служив асистентом в медичній клініці в жіночому відділенні під керівництвом професора Гассе, його вчителя.

Кар’єра практичного лікаря доктора Вундта йшла вгору. Але після того як він прослухав семестр в Берліні у відомого природодослідника І.П. Мюллера, Вільгельм відмовився від кар’єри. У 1856 році він захистив докторську дисертацію в Гейдельберзі і зайняв пост викладача фізіології в даному університеті.

Роблячи успіхи в області психології, він став проводити фізіологічні заняття і видав книгу під назвою «Вчення про м’язові рухи». Він читав лекції та займався дослідженням соціальної та експериментальної психології.

У 1875 році Вундт стає професором філософії в Лейпцігському університеті. Крім викладання філософії він в 1879 році організував першу лабораторію в світі по експериментальній психології. Незабаром її перетворили в інститут, двері якого були відчинені для всіх, хто бажає займатися вивченням душевної діяльності. Також він створив перший психічний журнал «Філософські дослідження» в 1881 році. У ньому публікувалися праці лабораторії. В цілому, лабораторія займалася дослідженнями в 5 напрямках:

  • психофізика
  • Вивчення сприйняття і відчуттів
  • Вивчення часу реакції
  • вивчення асоціації
  • вивчення почуття

Решту свого життя Вундт присвятив вивченню культурної і соціальної психології. До самої своєї смерті він пише 10-томну фундаментальну працю під назвою «Соціальна Психологія».

Вільгельм Макс Вундт помер 31 серпня 1920 року поблизу Лейпцига, в Гросботені.

Вільгельм Вундт цікаві факти

За період своєї наукової діяльності (за 68 років) Вільгельм Вундт написав – 53 735 сторінок. Виходить, що в день він писав більше, ніж дві друковані сторінки.

Він досконало володів кількома мовами – латиною, грецькою і староєврейською.

У 1867 році Вільгельм зустрів Софі Мау, старшу дочку професора з богослов’я. Вони поєднувалися узами шлюбу 14 серпня 1872 року в місті Кілі. У шлюбі у пари народилося троє дітей – Елеонора, Лілі і Макс.

На честь дослідника назвали оптичну ілюзію – Ілюзія Вундта

Доктор Вундт, відчуваючи недостачу грошей, цілодобово чергував в клініці. Він настільки втомлювався, що засинав просто на ходу. Дуже часто Вундт робив обходи хворих в напівсонному стані – він був сомнамбул.

Оцініть статтю
Додати коментар