“Вітька + Галя” головні герої

Вітька+галя головні герої та їх характеристика 8 клас

Вітька + Галя” головні герої та їх характеристика допоможе зрозуміти всю глибину повісті. Розкрити образи героїв, їх опис  допоможе цитатна характеристика.

“Вітька+Галя” головні герої

Герої твору «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання» це:

  • Вітька Горобець –  головний герой, запальний і рвучкий.
  • Галя Козачок – струнка й висока, в білому-білому платті, зашаріла від швидкої ходи, а очі сяяли ніяково й радо
  • Федько Котигорошко (Жучок) – флегматичний, спокійний опецьок
  • Петро Білий – завжди прилизаний, напахчений одеколоном мамин синок,
  • Юрко Гречаний,
  • міліціонер Грицько Причепа (Даний Етап) – виконує свою роботу сумлінно, затримує Вітька та Петра, організовує виховну лекцію. Він добрий, суворий та справедливий
  • Соломія Кіндратівна — матір Галі,
  • дід Свирид (Кісточка),
  • баба Векла,
  • тітка Пріська,
  • баба Хівря,
  • дід Левонтій – місцевий перукар, одноокий дід, що раніше стриг баранів. Незважаючи на стару машинку, намагається виконати свою роботу якомога краще.

«Вітька + Галя, або Повість про перше кохання» характеристика героїв

“Вітька + Галя” характеристика Вітька

Вітька – головний герой твору, якому лише 14 років. У таком юному віці він вже закохався у свою односельчанку Галю Козачок. Він був готовий на все, щоб завоювати її серце. Хлопець пише вірші і робити романтичні жести, незважаючи на відсутність досвіду.

Портрет Вітьки. «Вітька – високий, худий, з рідким білявим чубчиком – не міг і хвилини спокійно всидіти на місці. Запальний і рвучкий».

В образі цього хлопця вбачаємо такі риси, як рішучість, сміливість, наполегливість та доброта. Вітька цілеспрямовано йде до своєї мети, віддано бореться за своє щастя. Окрім цього він є чудовим та вірним другом. Він дружить з Федьком Котигорошком, довіряє йому і прислухається до його порад.

Внутрішні риси Вітька Горобця: добрий, рішучий, наполегливий, непосидючий, чудовий друг. Запальний і рвучкий.

Зовнішні риси Вітька Горобця: високий, худий, з рідким білявим чубчиком.

Мрії та прагнення Вітька Горобця – добитися взаємних почуттів від Галі.

Цитати до образу Вітьки:
  • Вітька — високий, худий, з рідким білявим чубчиком — не міг і хвилини спокійно всидіти на місці. Запальний і рвучкий…
  • Він вродився балакучий, як сорока, може годинами безугавно тріскотіти.
  • Перше хвилювання потроху зникає. До хлопця знову повертається здатність мислити, говорити.
  • Вітька все кружляє й кружляє між вербами. На ньому нові (сині в смужечку) штани й жовті рипучі черевики. Рукава білої сорочки по-парубочому закачані по лікті. На голові — бокс (таки домучив клятий Левонтій!), білявий чубчик непокірно стовбурчиться.
  • Хлопцеві так хочеться утнути щось героїчне, щось таке лицарське. Безперечно, на очах у дівчини. Щоб побачила, який він сміливий та відважний.
  • Ой, який же ти замурзаний! — сплеснула руками. — І вуха у сажі, герою ти мій сміливий, орлику відважний! Ти, мов той лев, накинувся на вогонь.

“Вітька + Галя” характеристика Федька

Федько Котигорошко – 12-річний друг Вітьки. Федько – «маленький товстий і флегматичний» хлопець, що мав прізвисько Жучок через свою смагляволицість. Цей хлопець романтичний, адже саме він запропонував Вітькові освідчитись Галі серенадою. Він ще ніколи не закохувався, але був начитаною людиною. Він чимало читав про кохання: «Федько вибирав книги на свій смак і ковтав їх десятками.  Міг терпляче лежати на одному боці цілий день і ще терплячіше читати семисотсторінковий роман». Він використовує свої знання, щоб допомогти Вітькові завоювати Гальку. Пропонує різні плани, від серенад до приворотного зілля, щоб допомогти Вітьку.

Федько був хорошим другом, всіляко підтримував Вітьку у різних ситуаціях і завжди хотів бути поруч: «Тільки носа не вішай. Он дід Свирид каже, що двічі не вмирати, а раз – не минувати».

Мрії та прагнення Федька  – помста Петру Білому та допомогти Вітьку.

Таланти – читання книг. Він вважав себе знавцем у коханні

Внутрішні риси характеру Федька: флегматичний, спокійний, добродушний і вайлуватий. Він відданий друг.

Зовнішні риси характеру Федька:  невисокий та повненький.

Цитати до образу Федька:
  • Маленький товстий і флегматичний Федько мусив бігати за ним підтюпцем. Цей дванадцятилітній опецьок (якого за смаглявість по-вуличному називали Жучком), здавалося, не ходив, а котився на своїх коротеньких ногах. По-третє, старша Федькова сестра працювала бібліотекаркою в сільському клубі, і Федько змалку мав доступ до тих книжок, яких дітям суворі педагоги не рекомендували давати. Федько вибирав книги на свій смак і ковтав їх десятками. Міг терпляче лежати на одному боці цілий день і ще терплячіше читати семисотсторінковий роман, від обсягу якого у Вітьки йшов мороз по спині. І хоч часто Федько не розумів прочитаного, але це не відбивало в нього охоти до читання. Особливо багато читав Котигорошко про кохання і вважав себе в цім ділі знавцем-теоретиком.
  • Федько знову був Федьком: флегматичним, спокійним, добродушним і вайлуватим.
  • Що в мене на думці, те в тебе на язиці. Чистісінький тобі Вольф Мессінг!
  • Що він язикатий — знала, але щоб так складно небилиці плести… А щоки горять… Ах, які капосні щоки, так і горять, горять… Ну й утнув же Федько!

“Вітька + Галя” характеристика Галі

Галя – гарна та приваблива дівчина, «тоненька немов вирізьблена», «в неї гарні чорні очі-оченята, такі жваві, й такі привабливі, і такі бездонні, що прямо диво дивне». Недарма у неї закоїхався Вітька: «Ех, Вітько, Вітько, гаряча твоя голова!.. І треба ж було тобі отак відчайдушно закохатися у Гальку Козачок!». Коли Галя усвідомлює почуття Вітька, то відповідає на його зізнання, хоча і з деяким запізненням.

Галя – дівчина смілива та відважна, «в свисті Галька могла заткнути за пояс будь-якого чаплівського хлопця!». Вона використовує допомогу Вітька та Федька для виконання важкої роботи (носіння води, рубання дров. Улітку дівчина працює листоношею, щоб заробити собі грошей.

У образі Галі уособлюється ідеал української дівчини.

Зовнішні риси характеру Галі: гарні чорні очі, худа.

Внутрішні риси характеру Галі: щира, смілива та відважна, розумна, трудолюбива, добра, вміє відстояти свою позицію.

Мрії та прагнення Галі – бути коханою дівчиною

Цитати до образу Галі:
  • Галя Козачок… не йшла, а наче аж пливла, ледь торкаючись землі стрункими ногами в білих черевичках та гордо несучи маленьку голівку з товстою косою.
  • Яка ж вона гарна!.. Куди він раніше дивився, куди?.. О сліпець!.. О великий сліпець!.. І добре, що хоч вчасно прозрів!
  • Ніби сонце вкотилося до сарая. На порозі з’явилася Галя Козачок.
  • Вона підходила до нього, струнка й висока, в білому-білому платті, зашаріла від швидкої ходи, а очі сяяли ніяково й радо.
  • Щоправда, Галя — дівчина не з лякливих. Сам Причепа колись потиснув їй руку і подякував за відвагу. Він тоді їхав велосипедом мимо колгоспної ферми, звідти вискочив бугай Кордебалет.

“Вітька + Галя” характеристика Петра

Петро Білий – боягуз, мамин синочок, ябеда, хвастун, брехун, «завжди прилизаний, напахчений одеколоном». Він боїться випробувань, намагається врятувати тільки себе.

Риси характеру Петра Білого: розважливий (погоджується відмовитися від Галі, щоб уникнути серйозних наслідків дуелі); добрий (допомагає Галі з роботою на городі, сапаючи їй кукурудзу); чесний (розповідає Вітькові правду про свої стосунки з Галиною).

Цитати до образу Петра:
  • Городом йшла Галя, його Галя із сином чаплівського фінагента Петром Білим! Вона весело сміялася до нього, і Петро теж сміявся. Отой завжди прилизаний, напахчений одеколоном мамин синок, Петро Білий. Отой Петро Білий, ябеда і боягуз, хвастун і брехун, якого Вітька терпіти не міг.
  • Боягуз він нікчемний, а не Петро! Хвастун заячий! Та зроду-віку не повірю, щоб Галя його покохала!

Аудіокнига “Вітька+Галя” (переказ твору по розділах)

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Valeron Iz NFS

    Текс я думаю неплохой, показывает подростковую любовь и дружбу. Сам хоть не верю в любовь – сам послушал и мне понравилось все в тексте.

    Відповіcти
  2. Ваше имя

    У тебя никогда не будет любви ахаххаахахаf

    Відповіcти
    1. Кто-то

      Уже есть ахахахахахахах

      Відповіcти
    2. оливье

      Ахаххахахахаха ++

      Відповіcти
  3. читатель

    Я думаю что таких рассказов должно быть больше в украинской школьной программе, а то все учим и учим кого в крепостничество взяли и тд.

    Відповіcти
  4. ???

    Скількі років Галі?

    Відповіcти
    1. Галя

      12

      Відповіcти
  5. артем

    А чому федько був другом???

    Відповіcти