Володимир Дрозд біографія скорочено

володимир дрозд біографія Письменники

Володимир Дрозд біографія коротка розповість про життя та творчість українського письменника, який відомий за жанром новели.

Володимир Дрозд біографія скорочено

Володимир Григорович Дрозд народився 25 серпня  1939 року в селі Петрушин на Чернігівщині у селянській сім’ї колгоспників. Невдовзі після народження сина, батька забрали на фронт. Мати тяжко бідувала з трьома дітьми. У 8 років Володимир втратив матір. Хлопець навчився читати завдяки книгам старших сестер.

Щоб дістатися до школи хлопцю доводилось долати 8 км щодня.

Відразу після школи став журналістом у районній газеті. Літературний дебют відбувся в журналі “Дніпро”, де він видав першу книжку новел та оповідань («Люблю сині зорі», 1963) і одразу був прийнятий до Спілки письменників України (отримав літературне визнання).

Володимир Дрозд вигадав собі для підпису творів псевдонім: Семирозум.

Закінчивши в 1968 році факультет журналістики Київського університету, працював у різних періодичних виданнях, зокрема, в республіканських газетах «Молодь України», «Літературна Україна», видавництві «Радянський письменник »та ін.

1963-1966 роках – служба в СА.

Володимир Дрозд працював головним редактором журналу «Київ» з 1983 по 1985 рр.

Очолював «Літературну скарбницю», Київське відділення Спілки письменників України та був заступником голови Національної спілки письменників України.

Був одружений з поетесою Іриною Жиленко.

Помер Володимир Дрозд 23 жовтня 2003 року в місті Києві.

Творчість

Почавши літературну роботу як новеліст і продовжуючи зрідка друкувати новели, Дрозд поступово утверджується як автор повісті й роману.

Основні твори – повісті й романи «Маслини» (1967), «Семирозум» (1967), «Ирій» (1974), «Катастрофа» (1968), «Спектакль» (1985), «Листя землі».

З творами В. Дрозда, такими, як повісті «Ирій», «Замглай», «Балада про Сластьона», «Самотній вовк», новели «Сонце», «Три чарівні перлини», «Білий кінь Шептало», пов’язані досягнення химерної прози, українського варіанту модного в літературі 70-х міфологізма.

Будучи представником химерної прози, розвиваючи її, Володимир Дрозд спирався на фольклор, творчість М.Гоголя, Лесі Українки. ( Химерним називається художній твір, у якому поєднуються елементи реального і фантастичного,побутового і міфологічного, дійсного і реального).

Стилю письменника притаманні: глибокий психологічний аналіз, зосередженість на моральних аспектах життя.

Цікаво! За роман “Ирій” письменник був нагороджений Шевченківською премією.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Аліна

    Супер . Але він народився у 1939 році

    Відповіcти
  2. Егор Серенко

    У рядку “…Дрозд народився 25 серпня  1939 року року в селі Петрушин…” невелика помилка:), слово року написано два рази.

    Відповіcти