Володимир Дрозд біографія коротка розповість про життя та творчість українського письменника, який відомий за жанром новели.
Володимир Дрозд біографія скорочено
Володимир Григорович Дрозд народився 25 серпня 1939 року в селі Петрушин на Чернігівщині у селянській сім’ї колгоспників. Невдовзі після народження сина, батька забрали на фронт. Мати тяжко бідувала з трьома дітьми. У 8 років Володимир втратив матір. Хлопець навчився читати завдяки книгам старших сестер.
Щоб дістатися до школи хлопцю доводилось долати 8 км щодня.
Відразу після школи став журналістом у районній газеті. Літературний дебют відбувся в журналі “Дніпро”, де він видав першу книжку новел та оповідань («Люблю сині зорі», 1963) і одразу був прийнятий до Спілки письменників України (отримав літературне визнання).
Володимир Дрозд вигадав собі для підпису творів псевдонім: Семирозум.
Закінчивши в 1968 році факультет журналістики Київського університету, працював у різних періодичних виданнях, зокрема, в республіканських газетах «Молодь України», «Літературна Україна», видавництві «Радянський письменник »та ін.
1963-1966 роках – служба в СА.
Володимир Дрозд працював головним редактором журналу «Київ» з 1983 по 1985 рр.
Очолював «Літературну скарбницю», Київське відділення Спілки письменників України та був заступником голови Національної спілки письменників України.
Був одружений з поетесою Іриною Жиленко.
Творчість
Почавши літературну роботу як новеліст і продовжуючи зрідка друкувати новели, Дрозд поступово утверджується як автор повісті й роману.
Основні твори – повісті й романи «Маслини» (1967), «Семирозум» (1967), «Ирій» (1974), «Катастрофа» (1968), «Спектакль» (1985), «Листя землі».
З творами В. Дрозда, такими, як повісті «Ирій», «Замглай», «Балада про Сластьона», «Самотній вовк», новели «Сонце», «Три чарівні перлини», «Білий кінь Шептало», пов’язані досягнення химерної прози, українського варіанту модного в літературі 70-х міфологізма.
Будучи представником химерної прози, розвиваючи її, Володимир Дрозд спирався на фольклор, творчість М.Гоголя, Лесі Українки. ( Химерним називається художній твір, у якому поєднуються елементи реального і фантастичного,побутового і міфологічного, дійсного і реального).
Стилю письменника притаманні: глибокий психологічний аналіз, зосередженість на моральних аспектах життя.
Цікаво! За роман “Ирій” письменник був нагороджений Шевченківською премією.
Супер . Але він народився у 1939 році
У рядку “…Дрозд народився 25 серпня 1939 року року в селі Петрушин…” невелика помилка:), слово року написано два рази.