Володимир Винниченко цікаві факти з життя (біографії) письменника розкажуть про його дитинство, особисте життя та захоплення.
Цікаві факти про Володимира Винниченко
Видатний український письменник походив із звичайної родини селянина.
Любив гратися у ризиковані ігри. Одного разу на спір перепливав широченний ставок і ледве не втопився. Іншого разу впав із коня. З малечку відрізнявся від своїх ровесників надзвичайною пам’яттю і любов’ю до книги – опанував читання в ранньому віці.
Поступивши на навчання в чоловічу Єлисаветградську гімназію, молодий Винниченко досконало оволодів декількома мовами – російською, латинською, грецькою, німецькою та французькою. Навчання у гімназії було платне, тому вся родина і батьки, і брати з сестрами збирали кошти на його навчання.
Юні однокласники-паничі дорікали відміннику холопським походженням, дражнили “свинопасом”. Та Володимир мав незалежну вдачу, він не корився гімназійним інструкціям із виховання “добропорядного російського інтеліґента”. Завди говорив українською, хоча в ті часи це було заборонено.
Через брак коштів та його революційні погляди, за запальний характер та сильну любов до всього українського отримати документи про закінчення гімназії йому так і вдалось.
Мало хто знає, що Володимир Винниченко був талановитим художником. Його 74 оригінальні малярські роботи та 4 альбоми з малюнками аквареллю, нещодавно повернулися в Україну;
В 20 років він поступає на юридичний факультет Київського університету, але в життя увірвались бурні революційні події, які захопили хлопця з головою. За свою активну громадянську позицію його було вигнано з університету і за участь в революційній організації він зазнав переслідувань.
Його неодноразово ув’язнювали. Але Винниченку вдавалося тікати з в’язниці (зокрема з Лук’янівської). Саме тому він довгий час провів у еміграції та жив під чужим прізвищем.
Будучи у «вигнанні» він починає писати п’єси, які стають широко відомі за кордоном і постанови яких користуються шаленою популярністю.
В 1911 році, перебуваючи у Парижі, він знайомиться з Розалією Ліфшиц, з якою потім і одружився. В буремний 1917 рік він повертається в Україну, а через рік очолює Директорію УНР і стає генеральним секретарем. З політичним провалом Центральної Ради у 1920 році, Винниченко з дружиною покидають Україну.
Дітей у Винниченка та Ліфшиц не було. Для нього це було трагедією, адже довгі роки він з дружиною мріяв про дитину.
З 1928 року він виробляє власну «філософію щастя» в якій говорилось: ««Насчёт совета, как не болеть, то он очень простой: не есть ни мяса, ни рыбы, ни даже вареного ничего. Только одни фрукты, орехи и сырые овощи».
В 1934 році подружжя викупляє закинуту ферму на півдні Франції, вони починають займатись натуральним господарством та сироїдінням. Спочатку вистачало сил на обробіток землі, вирощування овочів, а потім довелося продати частину городу.
25 років свого життя Винниченко прожив у французькому містечку Мужен, біля Канн, у власному невеликому будинку, де займався літературною творчістю і живописом.
Де родина Винниченків брала кошти на життя у Франції та у інших європейськох країнах? Жили вони бідно. Спочатку це були нагонорари, які сплачували драматургові театри Європи, потім – у Мужені вирощували овочі, продавали їх.
У роки Другої світової війни Гітлер пропонував Винниченкові очолити маріонетковий уряд на окупованій території Україні, але той відмовився. За це його посадили в концентраційний табір, але через два тижні відпустили.
Весь цей час він не переставав творити і написав більше 100 оповідань, п’єс, памфлетів, 14 романів, 40 записних книжок, 10 романів. Багато чого залишилось недопрацьованим.
Прожив він 70 років. 25 останніх років життя провів у Франції у містечку Мужен. Саме там знайшли свій останні спочинок перший український прем’єр, письменник, художник В. Винниченко і його кохана дружина Розалія Яківна Винниченко. Після їх смерті будинок було продано комусь із французів…
Володимир Винниченко — письменник світового рівня, але в роки радянської влади його було викреслено з української літератури, за звинувачення влади у Голодоморі. Він не мав права повертатися в Україну, хоча перед смертю неодноразово намагався отримати дозвіл.
меня эта dovidka.biz.ua. очень очень выручает когда нужно чью то биографию найти
Всегда выручаете dovidka.biz.ua
Дуже добре подана інформація.Коротко,змістовно,цікаво
Дуже дякую ви мене спасли
Сайт просто ТОП. Кожен раз коли треба писати конспекти по гуманітарним предметам дуже допомагає. dovidka.biz.ua – ВИ КРАЩІ!
Дякую, сайт чудовий!