Як навчити дитину говорити англійською? З чого почати вивчення англійської мови з дитиною? Відповіді на ці питання ви дізнаєтеся в цій статті.
Англійська мова для дітей
Спочатку потрібно визначитися з якого віку вивчати англійську. Деякі спеціалісти не рекомендують вивчення англійської до 3 років. Зі свого досвіду можу сказати, що починати вивчення окремих слів можна після того, як дитина навчиться розмовляти.
Що потрібно для того, щоб дитина легко вчила англійську?
1) Вчіться граючи
У віці від 3-7 років дитина все пізнає в грі. Тому й англійську мову потрібно вивчати граючи. Ваша дитина повинна бути впевнена, що заняття англійською мовою – це весела і захоплююча гра разом з мамою. Знайдіть і вивчите декілька англійських ігр такі як: ігри з алфавітом, ігри в лото, пальчикові ігри. Для малюка вивчити мову – не проблема. Найголовніше – зацікавити дитину.
Якщо ви не маєте часу для регулярних занять, можна звернутися до педагогів, які мають досвід викладання англійської для дітей – www.ih.kiev.ua/kids
2) Зробіть англійську частиною повсякденного життя
Слухайте пісні англійською, і з часом дитина буде наспівувати їх сама. Не обмежуйте себе тимчасовими рамками. Прочитайте віршик за обіднім столом, заспівайте пісеньку англійською у ванній, подивіться разом мультик англійською і прочитайте казку на ніч. Подумайте про вивчення англійської мови як про частину вашої гри, а не як про урок. Співати пісеньки, читати книги і дивитися мультфільми англійською мовою – це самі захоплюючі і важливі справи, які ви можете робити разом з малюком при вивченні англійської мови. Чим більше ваш малюк слухає англійську мову, тим легше буде вивчити її.
3) Дивіться мультики, дитячі телепередачі англійською мовою
В інтернеті багато мультфільмів можна знайти українською та англійською. Знайдіть улюблений мультфільм Вашої дитини, але вмикайте його англійською мовою. Ви можете поговорити з малюком про те, що відбувається на екрані, але намагайтеся робити це англійською. І не біда, що ви самі не знаєте багатьох слів в англійській мові. Ми всі вчили в школі назви тварин і дієслова дії, такі як: run-бігати, jump- стрибати, fly-літати, can-вміти, smile-посміхатися, cry- плакати.
4) Прочитайте казку англійською ввечері
Більшість батьків читають на ніч казку своїм дітям. Улюблені казку українською, починайте розповідати англійською. Переглядайте дитячий словник з яскравими ілюстраціями?
5) Надихайте вашу дитину
Проявіть інтерес у вивченні англійської разом з дитиною. Коли ви показуєте свій інтерес, підтримуєте і хвалите, дитина буде мати ще більше бажання вчитись далі. Навіть за невеликі досягнення хваліть своїх дітей, адже це найкращий стимул для них. І сказати звичайно “Молодець”, буде замало – аплодуйте, обіймайте, цілуйте (це для тих у кого дитині від 2 до 4),)
Навіть найменша перемога повинна бути помічена і оцінена. Адже інтерес до вивчення мови втрачається, тоді, коли пропадає почуття успіху.
6) Не критикуйте кожну помилку дитини, сфокусуйтеся на її досягненнях
Це одна з найчастіших помилок батьків. Дуже часто я чую батьків, що критикують своїх дітей, які дійсно намагаються говорити англійською. Не відбивайте у своєї дитини бажання вивчати англійську мову. Виправляти помилки потрібно так, щоб ні в якому разі не образити дитини. Ваша фіксація уваги на помилках може відбити всякий інтерес до занять англійською мовою. Насамперед, ви оцінюєте успіхи дитини, а не її недоробки.
7) У вивченні мови важливо – не «тиснути» на свою дитину
Якщо з якоїсь причини у вашої дитини немає бажання вивчати мову, то не наполягайте. Спробуйте відкласти заняття на певний час. Якщо дитина відчуває тиск з вашого боку при вивченні мови, то це дасть тільки негативний ефект.
8) Розмовляйте з малюком англійською мовою.
Якщо у вас непогана англійська, тоді постарайтеся частіше розмовляти зі своїм малюком англійською. Навіть короткі фрази: “I love you”, або команди “come here” (йди сюди) or “sit down” (сідай), “give me” (дай мені) “find” (знайди) – чудовий початок. Зараз ваша дитина сприймає всю інформацію візуально і на слух, тому, чим частіше вона буде чути вже знайомі слова і вирази, тим швидше запам’ятає їх вимову. Можливо, ваш малюк не завжди буде правильно вимовляти слова, але з часом у вас все вийде.
9) Англійська для дітей в картинках
Існує величезна кількість дитячих книг англійською, набори карток Домана, які ви можете використовувати для занять. Вивчені слова потрібно постійно повторювати та доповнювати. Перші слова мають бути простими (природа, овочі, фрукти, тварини, транспорт) адже їх знають кожні батьки зі шкільної програми. Йдучи по вулиці називайте предмети, кольори не українською, а англійською.
Найголовніше правило у вивченні англійської мови – гра в англійську мову повинна бути регулярною. Інакше всі ваші старання будуть марними. Адже діти однаково швидко вчаться і забувають, тому англійську потрібно вчити, повторювати постійно.
Хорошим варіантом є записати дитину на курси або водити до репетитора, але можна спробувати й інші варіанти. Ми, наприклад, для сина виписуємо журнал Пізнайко, він виходить 3 різними мовами, в тому числі і англійською,а також є в різних вікових категоріях (рівень англійської відповідає віку). Також в ньому багато ігор та завдань на розвиток логіки у дитини.