ChatGPT, доповнена реальність та ігри: вчимо англійську технологічно з cambridge.ua

вивчення англійської мови Англ. мова

Підручник та зошит — ось перше, з чим асоціюється вивчення мови у багатьох людей. На жаль, зубріння граматичних правил та заучування слів з транскрипцією та перекладом — це не лише складно, а ще й неефективно. 

Тому фахівці з Першого Кембриджського центру вирішили розповісти про програми, технології та ігри, які замінять нудні уроки на ефективні заняття!

VR-застосунки для покращення англійської

Абревіатура розшифровується як ‘virtual reality’ та означає «віртуальна, доповнена реальність». Потрібні спеціальні окуляри, шоломи, а також програми, які разом симулюють реальне середовище та занурюють людину в дуже подібний до справжнього світ.

Перевага в тому, що цей світ можна наповнити будь-якою вигадкою, а ще — використати у вивченні іноземних мов. Тому ось перелік VR-застосунків, які варто спробувати:

  • Engage VR;
  • VRChat;
  • Language Lab;
  • Fulldive;
  • Mondly VR.

Перші чотири застосунки безоплатні, місячна підписка останнього коштує 15$. 

курси англійської мови

Як вони працюють?

У віртуальній реальності ви можете поспілкуватись. Ваше завдання — підтримати розмову та говорити англійською. Якщо ви не знаєте, як щось сказати, застосунок сам пропонує варіанти відповіді, їх озвучення та навіть гейміфіковані уроки для засвоєння.

Ще один формат вивчення англійської через VR — ігри, в яких по-різному можна вивчати слова, комунікувати з іншими гравцями, вести листування чи розмови. 

Або ж просто достатньо виконувати умови гри й залежно від того, яка її тема, ви будете вивчати всю повʼязану з нею лексику на практиці.

Тому VR для вивчення англійської — це нові відчуття та постійне відпрацювання навичок.

ChatGPT та інші боти 

Про штучний інтелект вже написано тисячі статей, але все ж незле вкотре нагадати, що штучний інтелект може гарно вплинути на розвиток вашої англійської.

Оскільки наш фокус — мовна практика, то і перший крок — запити англійською. Як би ви написали «Створи табличку неправильних дієслів»? Make a table of irregular verbs. А як перекладається «список слів»? List of words. Всі ці вирази автоматично спливатимуть у потрібні моменти, якщо регулярно їх прописувати в запитах чату.

Що ще можна робити зі штучним інтелектом? 

  1. Просити про переклад, пояснення, етимологію чи пошук відповідників слів та виразів. 
  2. Шукати пояснення граматичних правил та генерувати приклади до них.
  3. Створювати вправи. Наприклад, ‘Create an exercise for B1 level to check the understanding of Past Simple’, або ‘Create a fill-in-the-blank exercise to test Conditionals’.
  4. Просити списки словників, фільмів, книжок чи будь-чого англійською для різних мовних рівнів. 

Головне — чітко прописуйте свої бажання та давайте якомога більше деталей, аби штучний інтелект видав найбільш релевантний результат.

Крім ChatGPT є й інші боти, з якими можна так само спілкуватись і вести буденні розмови, а також автоматично отримувати пояснення значення слів чи правил.

Власне основна їхня задача — створити умови, в яких людина відчуватиме атмосферу реалістичного спілкування і занурення в англійську. 

Серед таких програм:

  • Andy English Bot;
  • Lingvist;
  • Babbel;
  • Rosettastone;
  • Duolingo Max.

Вони створюють персоналізовані уроки, дають зворотний звʼязок, створюють місії та завдання. 

англійська мова cambridge ua

Ігри для вивчення англійської

Певно, ви вже зрозуміли, що всі ці методи допомагають вивчати мову через супутні задачі, контексти. Акцент — не на вивченні, а на занятті, яке приносить задоволення, а бонусом додаються і знання. 

Тому ось ще кілька рекомендацій ігор на різну тематику, де заодно можна попрактикувати лексику, або ж повністю зануритись у її вивчення:

  • Funbrain;
  • Knoword;
  • British Council Wordshake.

Вони всі безоплатні, тому сміливо шукайте свій варіант. Якщо ж жодна з попередніх рекомендацій не прийдеться до душі, то варто пробувати нові методи. 

А це сотні застосунків, вивчення англійської через пісні, подкасти, фільми, платформи для спілкування, книги, журнали, новини та хобі. Англійська — це шлях, який слід наповнювати цікавими задачами та результативними методами.

Лише перед тим, як почати використовувати всі ці інструменти, памʼятайте: жоден із цих методів сам по собі не принесе очікуваного результату. Все працює в комплексі, тому ідеальна схема — це курси англійської онлайн або офлайн, а також регулярне виконання домашніх завдань та активності зі штучним інтелектом та застосунками, аби підтримувати й покращувати результат.

Оцініть статтю
Додати коментар