В кожному будинку є горище. Найчастіше там зберігаються непотрібні речі, які шкода викинути. Але з мінімальними витратами горище можна перетворити в потрібне та затишне приміщення.
Як облаштувати горище?
Вибір під яку зону краще переобладнати горище, має залежити від ваших потреб та можливостей. Ось доступні варіанти:
- бібліотека;
- тренажерний зал;
- зона відпочинку: більярд, наприклад;
- майстерня;
- гардеробна кімната;
- спальня (на випадок якщо в будинку мало житлового місця) і т.д.
Звісно, на чому б Ви не зупинилися, Ви маєте вибрати сходи на горище. Сходи між житловими поверхами використовують постійно, тому вони повинні бути не тільки зручними, але і досить міцними, щоб витримувати високі навантаження.
Крім того, простір горища можна використовувати ще більш раціонально і навіть розділити на кілька зон.
Звісно, якщо на горищі немає вікон, то обладнати спальню, тренажерний зал чи майстерню не буде доцільним. Адже ці зони потребують якісного освітлення та доступу свіжого повітря.
Стіни можна просто обшити деревом або гіпсокартоном (в залежності від вашого вибору). Балки також або обшивають, або залишають на виду.
Які сходи вибрати на горище?
Мобільні сходові конструкції дозволяють економити простір і практично не впливають на зовнішній вигляд приміщення. Вони – функціональні, міцні, компактні і мало важать. В складеному стані являють собою блок з люком, який вбудований в стелю. Щоб розкласти горищні сходи, потрібно спеціальним стрижнем з гачком потягнути за кільце на кришці люка. Відкриваючись, кришка плавно опускається разом зі складеним сходами. Взявшись за нижню сходинку найближчої секції, її дотягують до підлоги. Таку конструкцію легко скласти. Але такі сходи варто вибирати, якщо Ви рідко коритсуєтеся приміщенням на горищі. Адже постійно складати та розкладати, підніматися по таких сходах не зручно.
Для доступу на горище можна використовувати також стаціонарні сходи. Хоча вони займають занадто багато місця в інтер’єрі, але вони виправдані, якщо Ви часто піднімаєтеся на горище.