Як правильно починати перший прикорм для дитини, яким продуктам віддати перевагу, а також які помилки часто роблять батьки на початку прикорму.
Коли та як починати вводити прикорм
Зараз не існує загальних рекомендацій про те, коли важливо починати прикорм — все залежить від готовності малюка. Якщо дитина впевнено тримає голову, вміє сидіти з підтримкою, цікавиться їжею та кладе до рота різні предмети, намагаючись їх пережувати, вона готова до прикорму. Зазвичай ці ознаки з’являються в період з 5,5 до 8 місяців.
Спочатку в раціон малюка вводять каші та овочі. У перший рік життя можна пропонувати з овочів кабачок, цвітну капусту, броколі, гарбуз, моркву та картоплю. Якщо говорити про каші, то краще почати з безглютенових: рисової, гречаної, кукурудзяної. Серед фруктів краще обрати яблуко, грушу, банан та персик. Якщо ви хочете використовувати в прикормі м’ясо, обирайте кролика, телятину, курчат або індичку.
Прикорм в перші місяці має бути в консистенції пюре. Краще робити монокомпонентні страви, щоб малюк вчився розрізняти різні смаки. Для цього підійдуть дитячі каші, які можна замовити в інтернет-магазині Panama за цим посиланням https://panama.ua/categorys/484078/.
Якщо прикорм проходить вдало, через декілька місяців можна вводити напівтверду їжу — це допоможе розвивати харчовий інтерес та формувати правильні навички у малюка. Для правильної роботи язика, формування «пінцетного» захвату та координації рук, очей та рота використовуйте протерту або пальчикову їжу. Можна, розім’яти банан, або нарізати фрукти та овочі на тоненькі скибки та покласти перед дитиною.
5 рекомендацій, які полегшать життя батькам
- Не варто поспішати. Якщо дитина за віком готова до прикорму, але відмовляється від їжі, не варто її годувати насильно. Відкладіть введення прикорму до моменту, коли малюк буде готовий. Це може статись через 1-2 тижні.
- Не варто давати каші та пюре з пляшечки. Немовля повинно навчитись приймати тверду та рідку їжу окремо.
- Не треба підсолювати та підсолоджувати продукти. Сіль може з’явитись в раціоні малюка після одного року, а знайомство з цукром краще відкласти до трьох.
- Почніть використовувати чашку. Починаючи з 6-8 місяців дитину варто привчати до чашки, адже постійне використання пляшки може зменшити бажання їсти прикорм, порушити прикус та навички ковтання, а також призвести до затримки мовлення.
- Дозвольте бавитися з їжею. Саме гра формує у дитини інтерес до їжі. Якщо до продуктів можна доторкнутись, розчавити, погратись з ними — це покращує введення прикорму.