Як лікувати тріщини на сосках? Таке питання виникає у багатьох молодих мам в перші місяці життя дитини.
Чим лікувати тріщини на сосках?
Як швидко загоїти тріщини на сосках? Використовуйте наступні препарати:
- Пурелан (Крем з ланоліном) – захищає шкіру від пересихання, робить її еластичною і міцною. Перевага цього крему в його безпечності для немовлят, змивати його не потрібно. Крім того його використувують для губ немовляти, в якого від активного смоткання утворюються мозолі. Як швидко загоїти тріщини на сосках
- Бепантен (у формі мазі і крему) – сприяє швидкому загоєнню будь-яких пошкоджень на шкірі. Обробляйте ним рани по завершенні кожного годування. Перед годуванням краще змивати залишки крему.
- Спрей Пантенол – містить достатню кількість вітаміну В. Препарат розпорошується після годування на груди на відстані 10-20 см. Перед годуванням краще змивати залишки спрею.
Під час лікування можна користуватися накладками для грудей, які зменшать больові симптоми. Після загоєння, варто годувати дитину без них.
Лікування тріщин народними засобами
Користуватися народними засобами необхідно після консультації з лікарем.
Масло обліпихи – природна ранозагоювальна речовина, що не має протипоказань. Воно пом’якшує шкіру і запобігає утворенню нових тріщин. Наносите масло на область пошкодженого соска, акуратно розтираючи по шкірі. Перед годуванням змивати його не потрібно.
Оливкова і кедрова олія – пом’якшують і живлять шкіру, допомагають на початку утворення тріщин. Кедрова олія містить повноцінний комплекс вітамінів В, загоює і оздоровлюює шкіру. Спосіб застосування аналогічний обліпиховій олії.
Алоє Вера – надає ранозагоювальний і бактеріостатичний ефект, знімає біль і роздратування. Після годування капають на тріщину свіжий сік рослини, а поверх накладають стерильну марлю.
Настій з календули є хорошим антисептиком. Щоб приготувати такий засіб залийте склянкою окропу (200 мл) 1 ст. л. квіток і настоюйте їх чверть години. Потім змочіть в настої стерильну марлю і акуратно прикладіть її до пошкодженої області. Зволожуйте марлю в міру висихання. Бажано робити цю процедуру тільки в денний час.
Свіжий капустяний лист – містить рибофлавін, який забезпечує регенеруючі властивості. Прикладайте до хворих грудей лист капусти і носіть його протягом дня і ночі.
Профілактика утворення тріщин
Гігієнічний душ потрібно приймати щодня. При цьому використовуйте рідке мило з нейтральним рівнем рН. Після водних процедур акуратно промокніть груди м’якою серветкою (розтирати шкіру рушником забороняється).
Перед початком годування скористайтеся спеціальними силіконовими накладками. Вони створюють розділовий шар між материнським соском і ротом немовляти. Повністю біль накладки не усувають, але зменшують її і дозволяють продовжити грудне вигодовування якомога довше.
Після годування дайте соску висохнути. Бажано не витирати груди і не змивати залишки молока. Висихаючи, воно вбирається в шкіру і відновлює водно-жировий баланс.
Дотримуйтеся режиму годування. У перші дні після пологів потреби дитини в харчуванні не великі. Грудне вигодовування в цей період триває близько 10 хвилин. За цей час новонароджений отримує необхідну кількість молозива і не пошкоджує сосок. Надалі, коли кількість молока збільшується, тривалість годування зростає. Тепер важливо частіше прикладати дитину до грудей.
Дотримуйтесь техніки грудного вигодовування.
Регулярно приймайте полівітамінні комплекси курсами. Вони сприяють нормальному обміну в клітинах шкіри, покращують її стійкість до мікротравм, підвищують регенеративні властивості. Прийом полівітамінів слід починати ще в період вагітності. Якщо при годуванні груддю на сосках з’явилися тріщини – насамперед відвідайте лікаря. Спеціаліст встановить причину цього явища і підбере тактику лікування.
Причини появи тріщин
Практично всі жінки відчувають біль в перші дні грудного вигодовування. Це обумовлено тим, що шкіра сосків які раніше не піддавалася такому інтенсивному впливу. У підсумку розташовані в ній больові рецептори починають сигналізувати про збільшене навантаження. Поступово неприємні відчуття значно знижуються.
Також можливими причинами тріщин на сосках є:
- Неправильний догляд за шкірою грудей. Миття сосків з милом або надмірне висушування рушником видаляє природне змащення, що виконує захисну функцію.
- Неповне прикладання дитини. Якщо порушувати техніку годування, то постійне роздратування сосків спровокує їх пошкодження (навіть якщо малюка годувати не довше 3 хвилин).
При спробі насильно витягнути сосок і припинити годування, новонароджений зімкне щелепи, щоб його утримати. Через тиск ніжна шкіра легко травмується.
Додатковими факторами вважаються: некоректне ручне зціджування, гіповітаміноз у мами, неправильне використання молоковідсмоктувача, молочниця ротової порожнини у малюка, підтікання молока, алергічна реакція шкіри на крем, мило, пральний порошок і т. д.