Сауна – це місце, де одні люблять попаритися, інші зібратися там з друзями і просто відпочити, треті підтримують, таким чином, своє здоров’я, а є і такі, які відвідують лазні і сауни просто через престиж. Тут ми розглянемо інформацію про те, як відкрити сауну і / або лазню.
Як відкрити сауну?
Організаційно-правові питання
Припустимо, що свою підприємницьку діяльність ви будете вести у вигляді індивідуального підприємця. Тому вам потрібно звернеться до податкової служби для ознайомлення з умовами відкриття сауни. Також вам потрібні дозволи пожежної інспекції. Якщо ви плануєте будівництво нового приміщення, то потрібно буде отримати дозволи і на це.
Приміщення та обладнання для саун
Краще буде, якщо ви побудуєте будинок для сауни або лазні з нуля, тому що при переплануванні готового приміщення і проведення в ньому ремонту у вас можуть виникнути різні проблеми.
Починати можна з площі 100 кв. метрів, 5-ти метрового басейну і парилки від 13-14 кв.м.
Зрозуміло, що будівництво з нуля дуже затратно, і деякі просто не зможуть це собі дозволити. Тоді варто розглянути можливість кредитування або оренди приміщення.
Витрати на оснащення сауни будуть досить серйозні. Їх можна розділити на два види: разові і постійні. Разові покупки – обладнання для сауни (печі, декор, меблі, обладнання для басейну). Постійні витрати в сауні і лазні – віники, рукавиці, запарники, одноразові тапочки, черпаки, рушники. Більш детально з потрібним інвентарем для сауни ви можете ознайомитися в СвітСаун (франчайзингова мережа, що займається будівництвом і продажем устаткування для лазень і саун, опалювальних печей по всій Україні).
Підбір робочого персоналу
Персонал в даній сфері діяльності відіграє величезну роль.Число найманих працівників буде залежати від спектра послуг, що надаються. Для повноцінної роботи вам знадобляться: адміністратор, бухгалтер, банщик і масажист (в тому випадку якщо в перелік надаваних вами послуг входить масаж). Для підтримки чистоти і порядку знадобиться прибиральниця. У той же час для дотримання необхідних заходів безпеки доцільно найняти охоронця. Якщо сауна буде працювати цілодобово, то бажано, щоб співробітники працювали позмінно.
Стандартні послуги, які надає сауна:
- Погодинна оренда парилки.
- Лікувальний і антицелюлітний масаж, релакс-програми.
- Фітобочка і різні СПА процедури.
- Аромотерапія, лікувальні чаї, сольові інгаляції в сауні.
Резервний фонд в даній діяльності дуже важливий. Приблизно раз на два роки буде потрібна заміна дерев’яної внутрішньої обшивки в передбанниках і парилках, прогорають димоходи, ламаються меблі. Капітальний ремонт сауни і лазні буде необхідний раз в 4-5 років. Постійний потік клієнтів і підвищена вологість сприяють цьому. Вартість його може досягти 20-30% коштів, витрачених спочатку на внутрішню обробку.
Сподіваємося що інформація про те, як відкрити сауну, лазню допоможе в починанні вашої справи.