Як вибрати ортопедичне взуття Ви дізнаєтеся в цій статті.
Яким має бути ортопедичне взуття?
Основними параметрами підбору ортопедичного взуття є призначення і розмір. При підборі ортопедичного взуття потрібно дотримуватись рекомендацій лікаря, який дане взуття призначає.
Підбираючи взуття за розміром, необхідно пам’ятати про те, що приміряти вподобану пару потрібно не тільки сидячи, але і стоячи. Коли ми стоїмо, стопа природним чином зсувається вперед на 3-5 мм, так що «сидяча примірка» обернеться в подальшому дискомфортом і мозолями.
Невдачею може закінчиться і примірка взуття в другій половині дня. Ноги схильні набрякати ближче до вечора, тому щоб підібрати максимально комфортне взуття, похід в магазин краще запланувати на першу половину дня. В цілому примірка повинна тривати 10-15 хвилин, щоб ви встигли «відчути» взуття, постояти і походити в ньому.
Особливу увагу слід приділити підбору взуття для дітей. Багато батьків помилково вважають, що дитяче ортопедичне взуття потрібно тільки малюкам з «проблемною» стопою. Це велика помилка, тому що дитяче взуття з ортопедичними властивостями виконує виключно профілактичну функцію, допомагає правильно сформувати звід стопи і уникнути проблем зі здоров’ям. Ортопеди рекомендують всім дітям до 4 (а в ідеалі до 7) років носити саме таке взуття. Замовити якісне ортопедичне взуття Ви можете на stopa.com.ua
Щоб уникнути «неприємних» сюрпризів, необхідно періодично показувати дитину ортопеду: в 3 місяці, потім на півроку, на рік і в подальшому щорічно. Найгострішим періодом для стопи є вік від 8 місяців до 1,5 років, коли дитина освоює вертикальне положення і робить перші кроки. Починати взувати малюка можна, тільки коли він повністю самостійно ходить (в тому числі на вулиці).
При виборі дитячого взуття потрібно враховувати, що воно буде не тільки захищати ніжки, але і допоможе правильно сформувати стопу. Тому дитяче взуття повинно володіти деякими особливими властивостями.
- Широкий носок з жорстким підноском. Носок має бути ширше п’яткової частини, щоб не здавлювати пальчики, а подносок – твердим, щоб захищати від ударів.
- Високий жорсткий задник, який щільно охоплює щиколотку. Укріплений задник «тримає» п’яточку, щоб вона не зміщувалася у внутрішню або зовнішню сторону, і допомагає уникнути викривлення в гомілковостопному суглобі.
- Легка стійка тверда, але гнучка підошва з каблучком 5-10 мм. Підошва не повинна перешкоджати природному згину стопи під час ходьби. Перевірити себе просто – потрібно зігнути черевик підошвою всередину. Підошва потрібного ступеня гнучкості зігнеться посередині, занадто жорстка – відразу за носком. Каблук захищає п’яту від ударів і підвищує звід стопи, допомагаючи правильно її сформувати. Висота каблука не повинна перевищувати 1/14 довжини стопи.
- Виключно натуральні матеріали. Дитяче взуття має бути виготовлене з м’якої натуральної шкіри, замші або нубука, оскільки тільки вони забезпечують нормальний волого і повітрообмін. Найгірший варіант для дитини – це гума, пластик і замінник шкіри.
- Відсутність швів. Внутрішня поверхня взуття повинна бути або зовсім безшовною, або мати мінімум швів, повністю розгладжених.
Починати підбір дитячого взуття за розміром потрібно з трафарету маленької стопи. Попросіть малюка встати прямо на аркуш паперу і обведіть контур його стопи. Якщо немає можливості взяти дитину з собою на примірку, то трафарет допоможе правильно підібрати взуття не тільки по довжині, але і по повноті.
Взуття не повинно бути «впритул». Між великим пальцем і носком черевика необхідний простір приблизно в 1 см. У зимового взуття необхідно залишити 1-1,5 см для теплого носка і своєрідного повітряного люфту, щоб ніжка не мерзла.
Приміряти взуття потрібно стоячи! А краще якщо дитина в ньому походить, постоїть і пострибає. Навіть якщо малюк ще не говорить, можна відразу помітити, чи відчуває дитина дискомфорт.
Щоб взуття правильно виконувало свою функцію і не нашкодило, потрібно вимірювати довжину стопи дитини мінімум один раз в три місяці і при необхідності купувати нову пару більшого розміру.