Який посуд можна поставити в мікрохвильовку? Кожен чув, що не весь посуд можна ставити в мікрохвильовку. Сьогодні Ви дізнаєтеся, в якому посуді можна розігрівати їжу та готувати, а яким заборонено коритсуватися.
Який посуд можна ставити в мікрохвильовку?
Якщо плануєте часто користуватися мікрохвильовкою не тільки для розігрівання їжі, але і для готування – купіть спеціальний посуд. Запам’ятайте: посуд для СВЧ маркується спеціальними піктограмами або поміткою «Microwave».
Який посуд можна ставити в мікрохвильовку:
Посуд з кераміки і вогнетривкої (!) порцеляни можете використовувати сміливо. Єдине: вибирайте ємності без малюнків (особливо, золотистої, металізованої фарби) і яскраво вираженого рельєфу (їжа буде погано прогріватися). І обов’язково користуйтеся прихватками: кераміка сильно нагрівається! З власного досвіду можна сказати, що посуд luminarc підходить для мікрохвильовки.
Жароміцний скляний посуд для мікрохвильовки давно полюбився домогосподаркам. Незважаючи на те, що комплекти «загартованих» каструльок недешеві, вони повністю себе виправдовують: в них можна тушкувати, смажити, запікати.
Пластикові контейнери – універсальний варіант. Купуйте ємності, помічені спеціальним значком, що дозволяє використання в мікрохвильовій печі. Не плутайте пластик з пінопластом і вже тим більше полістиролом (останній взагалі не призначений для гарячої їжі)! В одноразовому посуді з пінопласту можна розігрівати їжу, але тільки на мінімальній потужності, інакше ємність просто розплавиться.
Практичні поліетиленові «рукава» для запікання, відмінно підходять для готування в СВЧ. Щоб «рукав» не луснув, зробіть в ньому кілька отворів ножем або зубочисткою. Ця ж рекомендація застосовується для фабричних пиріжків або сендвічів, запаяних в поліетилен.
Папір (картонні коробочки, пакети) застосовується в якості упаковки для «швидкої» їжі. Перед тим, як розігріти пиріжок або чебурек, необхідності знімати папір немає, якщо він не вощений (в іншому випадку віск розплавиться і зіпсує їжу).
Силіконові формочки для запіканок, кексів і тістечок відмінно переносять дію мікрохвиль. Вони не деформуються, зберігають і передають тепло, не виділяють шкідливих речовин при нагріванні.
Посуд для мікрохвильової печі хороший, але його застосування не завжди доцільне. Наприклад, підігріти булочки або хліб можна, виклавши їх на бавовняний або лляний рушник.
Який посуд не можна ставити до мікрохвильовки?
Металевий посуд для мікрохвильовки непридатний, оскільки його поверхня відбиває, а не поглинає мікрохвилі – мікрохвильовка гріє посуд з «нержавійки» дуже довго. Крім того, виникають статичні розряди, що можуть призвести до поломки техніки.
Кришталь і посуд з легкого (тонкого скла). У складі справжнього кришталю присутні метали (свинець, срібло). А крихке скло, не призначене для готування, воно просто лопне під впливом високої температури.
Правила догляду за посудом для мікрохвильової печі
- Посуд не повинен торкатися стінок камери. Найзручніше користуватися посудом круглої, а не прямокутної форми, з прямими, а не скошеними бортиками.
- Для м’яса, риби, овочів вибирайте невисокі ємності: так їжа приготується або розігріється швидше.
- Якщо варите макаронні вироби або кашу, печете булочки або слойки – візьміть ємність вище (вода при кипінні НЕ буде переливатися через край, а тісто – «виповзати»).
- Не ставте в мікрохвильову піч герметично закриту тару: пара повинна виходити. З цієї ж причини в СВЧ-печі не варять яйця або згущене молоко і не прожарюють горіхи в шкаралупі. Оболонку сардельок або сосисок проткніть виделкою.
- Якщо необхідно прикрити ємність кришкою, візьміть керамічну тарілку або затягніть верх каструльки поліетиленовим рукавом, не забувши зробити отвори для виходу пари.
- Якщо тарілка з їжею стояла в холодильнику, дайте їй трохи «прогрітися» при кімнатній температурі. Фарфор, скло, кераміка можуть лопнути від перепаду температур.
- Не мийте посуд для СВЧ в машинці, якщо це заборонено виробником.
- Слідкуйте за станом каструль і мисок: побитий і потрісканий скляний посуд для мікрохвильовки непридатний.