“Язиката Хвеська” аналіз казки

язиката хвеська аналіз Казки

“Язиката Хвеська” аналіз казки допоможе зрозуміти чого навчає цей твір, яка його тема та ідея та про що він (скорочено).

“Язиката Хвеська” аналіз

Автор – невідомий

Жанр – соціально-побутова казка

Головна думка – будь обачним і мудрим у розмовах.

Герої

  • чоловік Петро – розумний та далекоглядний чоловік.
  • дружина Хвеська – балакуча та говірка жінка, розповідає те, що не потрібно.
  • пан економ — завідуючий поміщицьким господарством, економією.
  • Меланка, Пріська — кума Хвеськи і Петра;

Сюжет

Якось чоловік Петро знайшов у полі горщик з золотом. Його дружина Хвеська, полюбляла пліткувати і не вміла зберігати таємниці. Якби вона дізналася про його знахідку, то неодмінно б розповіла б кумам, а ті б рознесли цю новину по всьому селу. Про знахідку б дізнався економ і відібрав би золото.

Петро вирішив провчити дружину та підлаштував все так, щоб їй ніхто не повірив. Чоловік купив на базарі застреленого зайця і в’язку бубликів. По дорозі додому повісив він куплені бублики на вербу, що росла коло дороги. Зайця засунув до верші, а рибу, яка була в верші, порозкидав під кущами вздовж шляху. Потім чоловік прийшов додому і повів дружину за село, щоб показати бублики на вербі, рибу під кущами і зайця в верші. А на останок признався, що знайшов горщик з грошима.

Через кілька днів Хвеська не витримала і розповіла про золото своїм кумам — Меланці і Прісці. Невдовзі цю новину вже знав і економ. Економ викликав Петра і хотів його покарати, бо той не розповів йому про золото. Петро все опирався і говорив, що нічого не знаходив. Тоді покликали Хвеську, яка почала розповідати не лише про золото, а й про зайця, рибу і бублики. Економ подумав, що жінка знущається з нього і наказав покарати Хвеську замість її чоловіка. Так Петро і золото зберіг і провчив дружину.

Чого навчає казка "Язиката Хвеська"?
Чому Хвеська Язиката?
Що Хвеська зрозуміла після розмови з економомом у конторі?
Що вигадав Петро про економа?

“Язиката Хвеська” аудіоказка

Оцініть статтю
Додати коментар