За що людство пам’ятає Олександра Македонського?
Олександр Македонський увійшов в історію, тому що:
► створив світову державу;
► зблизив грецьку і середньосхідну цивілізацію, які збагатили один одного. Під час і зразу після закінчення діяльності Александра Македонського грецька культура була розповсюджена в Ірані, Месопотамії, Сирії, Іудеї і в Єгипті.
►великий полководець поширив грецький вплив на Індію і Центральну Азію – райони, куди раніше вона взагалі не розповсюджувалася. В еру еллінізму східні ідеї в основному релігійні, розповсюджувалися в грецькому світі. Це була та сама елліністична культура – більшою частиною грецька, але з міцним східним впливом, – яка згодом здійснювала вплив на Рим.
У 336 до н.е. імператор Македонії Олександр був одним з найвидатніших полководців в історії. Всього за 11 років правління, він створив потужну імперію, завоювавши Малу Азію, Єгипет, Персію та інші країни. (По нинішніх мірках завойована ним територія відповідає приблизно наступним сучасним країнам: Греція, Туреччина, Сирія, Ліван, Ізраїль, Йорданія, Єгипет, Ірак, Іран, Афганістан і Пакистан).
Він дійшов до Індії, але змушений був повернутися звідти, тому що армія зіткнулася з великими проблемами (його солдати бунтували, адже втомилися за 10 років походів).
Злиття грецького і східного культурної спадщини при правлінні Олександра Македонського сформувало «епоху еллінізму», яка сформувала світогляд на наступні 300 років.
Олександр Македонський був видатною особистістю, яка характеризується стратегічним чуттям і нестримною волею до абсолютної влади. Будучи геніальним командувачем, він присвятив своє життя завоювань, представляючи для своїх солдатам зразок сміливості й енергійності. Він міг бути настільки ж великодушний, як і жорстокий до послідовників і противникам, так само чесний, як і холоднокровний.