Хто є основоположником педагогіки, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Засновник педагогіки як науки
Освіта є невід’ємною частиною нашого життя. А основоположником педагогіки як науки є Ян Амос Коменський (1592-1670), чеський учений і педагог.
Ян Амос Коменський жив у важкі для Чехії часи XVII століття. Але це не завадило йому зробити найбільші розробки класно-урочної системи, якою ми користуємося ми і зараз.
Чеський вчений був першим, хто обгрунтував принципи навчально-освітньої роботи, систематизував раніше відомі в ті часи знання про виховання і розвинув їх в рамках вимог того часу і навіть набагато випередив свій час. Можна сміливо стверджувати, що Ян Амос Коменський – це засновник педагогіки, нової самостійної науки.
Принципова новизна системи Коменського полягала в поділі учнів індивідуумів на однакові вікові групи. Також йому належить поділ навчального процесу на уроки – тимчасові відрізки, на яких учні вивчали конкретно визначений зміст навчальної книги. Амос Коменський затвердив в ролі основного, універсального методу навчання наочний метод.
Для Коменьского, процес виховання – це процес, який складається з ввчання наук, релігійного і морального виховання. Велике значення в навчанні він надавав пробудженню інтересу до знання в учнів. Для цього Коменський ввів метод драматургії, який використовувався на заняттях. Подібного роду заняття він описав у книзі «Школа-гра» в 1656 році. У неї він спеціально включив 8 власних п’єс. Їх мета – щоб діти, розігруючи їх, отримували необхідні знання. До винаходу цього методу, вони просто заучували потрібну інформацію.
Також Коменський розробив принципи навчання:
- наочність
- свідомість
- систематичність
- міцність
Для дітей він створив перший в світі ілюстрований підручник під назвою «Світ чуттєвих речей в картинках». Кожне поняття яке розглядалося на уроці, було ілюстровано.
Сподіваємося, що прочитавши цю статтю, Ви дізналися, що основоположником педагогіки є Ян Амос Коменський.