Всі ми знаємо, що хліб довго зберігається не буде, черствий він не дуже смачний, а при тривалому зберіганні він може заплесняветь і поцвесті. Тому так важливо знати правила зберігання хліба в домашніх умовах.
Умови зберігання хліба
Умови та термін зберігання хліба
Мало хто знає , що звичайний термін зберігання пшеничного хліба від моменту випічки – трохи більше 40 годин, у житнього хліба – трохи більше. Але ніколи не довше 72 годин. Подібно до того як карета Попелюшки перетворюється на гарбуз , смачний і корисний продукт втрачає все цінне й привабливе, стаючи джерелом токсинів і хвороботворної цвілі.
Як зберегти свіжість хліба
Для запобігання висихання хліба його загортають у поліетиленовий кульок або поміщають в хлібницю або інший герметичний посуд.
А вам відомо, що чорний і білий хліб зберігати разом не можна? Змішання хлібних дріжджів призводить до прискореного розмноження продуктів розпаду, внаслідок чого хліб починає пліснявіти. Зауважимо також , що хліб в наші дні найчастіше пліснявіє , ніж встигає зачерствіти. Це «заслуга» сучасних стандартів випічки, що допускають у складі опари численні поліпшувачі смаку, прискорювачі бродіння, розпушувачі, замінники і інші добавки.
Якщо ви зберігаєте білий і житній хліб в одній хлібниці, скористайтеся пакетами – але не поліетиленовими, а паперовими. Хлібниці , як і будь-яке дерево, краще всього мити слабким розчином оцту, після чого обполоснути з миючим засобом і обов’язково грунтовно висушити.
Для додаткової свіжості покладіть в ємність для зберігання покладіть яблуко, шматочок очищеної картоплі або трохи солі , не забуваючи при цьому час від часу замінювати їх свіжими.
Дуже важливо запам’ятати три головних правила : якщо не зїсте хліб за 2 дні – не кладіть його в поліетиленовий пакет, близько систем опалення та на прямому сонячному світлі – так він швидше зіпсується.
У чому зберігати хліб?
Тканина і папір
Знаменитий французький багет їдять в день випічки. Перевага такого хліба – тонка хрустка скоринка і свіжий пухкий м’якуш. Для зберігання багета існують спеціальні полотняні мішечки , але і вони не гарантують , що хліб не втратить свій апетитний хрускіт через кілька годин. В принципі , ткані мішки для хліба – це продовження старовинної традиції загортати хліб у лляний або полотняний рушник, завдяки чому хліб черствіє повільніше і коровай зберігає свої властивості протягом цілого тижня !
Як зберігати хліб у хлібниці?
Звичайно ж, всім відомі хлібниці: дерев’яні та берестяні, з химерними візерунками, залізні з розписом в квіточку, емальовані , пластикові і навіть скляні. Пам’ятаєте, як виглядали хлібниці, якими користувалися ще наші бабусі ? Трохи пузаті, з округлою кришкою, що відкривається зазвичай вгору, – ця форма вважається оптимальною для розміщення великої кількості хліба. У них хліб довго зберігає свіжість, не засихає і не пліснявіє.
Найоптимальніші хлібниці – дерев’яні. Вони мають антибактеріальні властивості . А найкраще дерево для хлібниці – ялівець. Але оскільки справжня хлібник з ялівцю доступна не всім , то цілком підійдуть і інші, менш екзотичні варіанти. Хлібники з береста мають ефект губки : вони вбирають зайву вологу , довго зберігають смак свіжості. Знайти подібні хлібниці в наші дні вкрай складно. І тим вони цінніше.
Інші варіанти хлібниць значно поступаються у властивостях , тому всередину при зберіганні рекомендують класти дерев’яну дощечку.
Чи можна зберігати хліб у холодильнику
Хліб можна заморожувати в морозилці і зберігати там до 3 місяців. Хліб повністю охолодіть, наріжте на шматочки , потім покладіть в поліетиленовий пакет, видавіть з нього повітря або щільно загорніть в товсту фольгу. Для відтавання хліб повинен постояти при кімнатній температурі 2 години. Можна загорнути заморожений хліб у фольгу , залишивши в ній вгорі отвір для випуску пари і поставити в духовку на 20 хвилин при температурі 150 ° C. А можна розморозити його в мікрохвильовці.
Зверніть увагу , що на верхній полиці холодильника ( при температурі близько плюс 2 градусів С) хліб може зачерствіти вдвічі швидше.
Сподіваємося, що ви будете більш уважно ставитися до зберігання хліба і на вашому столі завжди буде свіжий запашний хліб! Адже тепер ви знаєте умови зберігання хліба!