Жан Жак Руссо цікаві факти з життя французького філософа, письменника, мислителя епохи Просвітництва.
Жан Жак Руссо цікаві факти
Його батько був годинниковим майстром. Мати Руссо померла при пологах і він ріс практично сиротою, так як батько приділяв йому мало часу, а в 10 років взагалі віддав його на виховання дядькові.
Коли Руссо виповнилося 13 років, його віддали навчатися ремеслу. Він був учнем клерка, потім учнем гравера, але ці заняття йому не припали до душі і в 16 років Руссо відправився поневірятися по Швейцарії, Франції, Італії. Весь час він займався самоосвітою і самовдосконаленням: природні та суспільні науки, мистецтво та література.
Він здійснював свої переходи пішки, ночуючи під відкритим небом, але не обтяжувався цим, насолоджуючись природою.
Він працював і слугою, і секретарем, і викладачем. Але через свій характер ніде довго не затримувався.
Жан-Жак Руссо був одним з найосвіченіших, оригінальних і начитаних людей своєї епохи. Руссо мав великі знання з багатьох наук, до числа яких відносилися астрономія, хімія, історія, ботаніка, фізика, досить серйозно був він захоплений і філософією. Однак історію і географію любив понад усе.
У Руссо було п’ятеро дітей. Своїх дітей він ще немовлятами віддав в будинок для сиріт і ніколи надалі не цікавився їхніми долями. Він вважав за краще, щоб з його дітей вийшли «робітники і селяни, а не авантюристи і ловці щастя».
Руссо був талановитим музикантом. Ще в юності разом з романсами, призначеними для виконання в домашній обстановці, він складав арії, дуети, хори, мріючи блиснути коли-небудь в паризькій опері. Але не збереглося практично жодного його твору в галузі музики. У пориві самокритики Руссо нещадно знищив всі свої опери, пощадив лише одну – «Сільського чаклуна». На прем’єрі цієї опери в березні 1752 був присутній весь двір на чолі з королем і його фавориткою мадам де Помпадур.
Руссо мав успіх у жінок. Одна з його прихильниць допомогла йому отримати престижну посаду в Венеції у французькому посольстві. Але довго він на цій посаді не затримався, через конфлікти з начальством. Ні кар’єра, ні слава його не цікавили. У грошах він не мав потреби, так як отримав хороший спадок від батька.
Особисте життя
У Парижі він познайомився з Терезою Левассер, яка була служницею і белошвейкою. Жан Жак, аж ніяк не перебільшуючи достоїнств Терези, побачив, тим не менш, в ній втілення безпосередності і доброти. Незабаром вона стала його коханкою, а потім і дружиною. Правда, безпосередність і доброта Терези межували з розумовою убогістю. Грамоту вона так і не змогла здолати, як не зуміла навчитися рахувати до ста і визначати час за годинником. На додачу Тереза «нав’язала» Руссо свою сім’ю: брата, вельми схильного до крадіжки, і матір, що доставляла Жан Жаку чимало неприємностей плітками і вимаганням грошей та подарунків у його друзів. І все ж Тереза залишалася вірною супутницею Руссо протягом 34 років, до самої його смерті.