Значення лікарських рослин

Поради

Значення лікарських рослин для людини надзвичайне, адже з їх допомогою люди лікували хвороби з давніх-давен. Значення лікарських рослин у житті людини описано нижче. , значення лікарських рослин в медицині

Значення лікарських рослин

Лікарські рослини і трави вже давно зайняли своє місце в житті людини. Довгі століття вони були єдиними лікарськими засобами, які були доступні. Навіть сьогодні багато хто нехтує фармакологічними препаратами і лікує захворювання травами. Однак подібний спосіб лікування має своїх противників і прихильників.

Значення лікарських рослин для збереження і поліпшення здоров’я людини досить велике. У стародавніх рукописах розповідається, що ще в Давньому Єгипті і Стародавньому Китаї активно використовували для лікування трави і рослини. Знання про їх цілющі властивості передавалися з покоління в покоління. Тисячолітній досвід лікування травами став основою народної медицини.

Найвідоміші лікарські рослини: аїр, алоє, брусниця, звіробій, календула, журавлина, малина, мати-й-мачуха, меліса, м’ята, обліпиха, подорожник, ромашка, солодка, деревій, шавлія, шипшина та багато інших.

Цінність таких рослин полягає в тому, що їх використовують не тільки для лікування певного недуги, а й для профілактичного оздоровлення організму в цілому, для омолоджуючого ефекту, для зміцнення імунітету, для збільшення тривалості життя і поліпшення його якості. Лікарські препарати на основі трав давно стали частиною фармакології, їх використовують на сучасному медичному обладнанні, проводять косметологічні апаратні процедури.

Рослини, які використовуються в лікувальних цілях, містять в собі багато хімічних сполук, що відповідають за цілющі властивості – дубильні речовини, глюкозиди, вуглеводи, ефірні олії, жири, білки, алкалоїди, фарбувальні речовини, ферменти, вітаміни, сапоніни, смоли , мікроелементи, фітонциди.

Значення лікарських рослинКожна стеблинка або листочок має цілий букет різних «лікувальних властивостей» здатний лікувати діаметрально протилежні недуги.

Щоб застосування лікарських рослин було ефективним, потрібно дотримуватися правил їх зберігання і збору. Вони збираються на певній стадії цвітіння або вегетації, в певний час. Необхідно з особливою обережністю ставиться до збору сировини. Зібрані трави потрібно добре висушити або витримати в спеціальних умовах для біоактивації.

Правила збору лікарських рослин:

  • Листя збираються перед цвітінням рослини. Єдиний виняток становить «мати-й-мачуха» – її заготовляють після періоду цвітіння.
  • Бульби та корені лікарських рослин заготовляють в осінній період, рідше навесні, коли рух соку в них припиняється або ж ще не почався.
  • Плоди і насіння збираються в період повного дозрівання.
  • Корою лікарських рослин запасаються в період активного сокоруху – весною.
  • Надземні частини лікарських трав, зокрема квіти, збираються після зникнення роси і в суху погоду.

Частини лікарських трав і рослин використовуються не тільки фармакології та косметології.

Більше 30% всіх лікарських препаратів отримують з рослинної сировини.

Також їх вживають в їжу: верхня частина і коріння петрушки, кропу, селери, моркви і так далі. Вони збагачують організм корисними речовинами і вітамінами.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яка роль лікарських рослин в житті людини.

Оцініть статтю
Додати коментар