Розповідь про лікарські рослини

Природознавство

Розповідь про лікарські рослини підійде для ознайомлення дітей з лікарськими рослинами та дозволить дізнатися які є лікарські рослини.

Повідомлення про лікарські рослини

З давніх часів люди помітили, що рослини можна застосовувати не тільки в їжу, але і в лікувальних цілях. Людина помітила: тварини при захворюванні починають шукати певний корінець або траву. Так почалося ознайомлення з цілющими властивостями рослин. Спочатку знання про них були малі і передавалися з покоління в покоління. Людина, що володіла такими знаннями, називалася знахарем. Вона могла компонувати такі цілющі збори, які лікували хворобу. Цілі тисячоліття народи накопичували відомості про лікарські рослини. Стародавні знання сьогодні широко використовуються в фармацевтиці та медицині.

Цікавий факт з історії: під час розкопок шумерського міста була виявлена ​​табличка, вік якої нараховує 3 000 років. А на ній були перераховані 15 рецептів із застосуванням рослин для лікування різних недуг.

Скільки лікарських рослин є в світі?

Всього в світі зростає 320 000 видів рослин. Але тільки 21 000 з них є лікарськими і застосовуються в медицині. Виділяють офіційні лікарські рослини, властивості яких детально вивчені і вони використовуються в процесі приготування медичних препаратів, і лікарські рослини народної медицини – вони мало вивчені, використовуються травниками і знахарями.

Розповідь про лікарські рослини

Цілющими властивостями володіють різні частини рослин: листя, коріння, плоди або квітки. Необхідно точно знати які частини рослини застосовувати, і в який період здійснюється їх збір. Наприклад: коріння потрібно викопувати восени, кору збирати навесні, листя на початку літа, квіти в період цвітіння, а плоди в момент дозрівання. Також важливо правильно заготовити зібраний матеріал для збереження всіх цінних речовин. Висушувати сировину потрібно в тіні і спостерігати, щоб на неї не потрапляли бруд, волога, пил.

Найпоширеніші лікарські рослини

  • Шипшина. Багата вітаміном С. З ягід виготовляють цілющі відвари.
  • Ромашка. Заварені в окропі квіти застосовують для лікування простудних захворювань, як протизапальний засіб і від болю в шлунку.
  • Мелісса. Чай з листя цієї рослини надає заспокійливий ефект на нервову систему. Допомагає при хворобах серця і захворюваннях шлунка.
  • Липа. Квітки ефективні при простудних захворюваннях.
  • Листя малини. Вони прекрасно збивають температуру.
  • Трава чебрець. Призначається для прийому всередину, також з неї роблять інгаляції, полоскають горло при ангіні, бронхіті та інших недугах.
  • Шавлія. Сприяє покращенню пам’яті, допомагає боротися з депресією і підвищує працездатність. Рослина знімає кишкові кольки і благотворно впливає на роботу травної системи. Надає бактерицидну і антисептичну дію. Корисна при ангіні, ларингіті, бронхіальній астмі та хронічному бронхіті.
  • Календула. З квіток роблять настоянки, мазі та відвари. Застосовують у вигляді примочок. Настої корисні при колітах, бронхіті, хворобах жовчного міхура, печінки, хронічних бронхітах, ішемічній хворобі серця.
  • Обліпиха. Препарати на основі обліпихи застосовуються при внутрішніх хронічних захворюваннях: запалення кишечника, шлунку, коліт. Масло обліпихи знижує рівень холестерину, покращує пам’ять, захищає від радіації, перешкоджає зростанню пухлин. Також обліпиха ефективна при лікуванні трофічних виразок, псоріазу, пролежнів і опіків.

Сподіваємося, що повідомлення про лікарські рослини допомогло Вам підготуватися до заняття, і Ви дізналися багато корисної інформації про них. А розповідь про лікарські рослини Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар