Яка роль підшлункової залози в організмі людини, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Значення підшлункової залози для травлення
Підшлункова залоза являє собою непарний орган, який є справжнісінькою фабрикою, яка виробляє травні компоненти. Вона по структурі нагадує слинні залози, розташовані в ротовій порожнині. У підшлунковій залозі аналогічно виробляються пептиди і ферменти, які дозволяють поживним речовинам засвоюватися набагато краще.
Хоча в медицині підшлункова залоза вважається органом з простою формою будови, це зовсім не означає, що функції, виконувані нею незначні. У даній ситуації все абсолютно навпаки. Роль залози в процесах травлення просто-таки колосальна. Головна її роль – виробництво тих необхідних ферментів, які сприяють нормальному травленню. Серед цих ферментів, що визначають значення підшлункової залози, найбільш продуктивними є:
- фермент амілаза
У підшлунковій залозі він відповідає за укорочення довгих ланцюжків з вуглеводу, які розпадаються до молекул цукру. Адже тільки в такому вигляді кишечник людини може засвоювати вуглеводні ланцюжки. Наявність амілази допомагає перетравлювати навіть важкі крахмаломісткі продукти (рис і картоплю).
- фермент ліпаза
Цей фермент розщеплює жири до найпростіших його форм – жирної кислоти і гліцерину. Тільки в такому вигляді вони можуть засвоїтися і перетравитися організмом. Також ліпаза дозволяє розчинити вітаміни А, Д, Е, К.
- фермент нуклеаза
Завдяки йому підшлункова залоза звільняє вільні нуклеїнові кислоти і може будувати власні генетичні структури.
- фермент трипсиноген
В процесі травлення він не має ніякого значення, зате активує фермент, який розщеплює все білкові молекули.
- ферменти профосфоліпази
Дані ферменти впливають на фосфоліпіди.
Таким чином, підшлунковій залозі належить практично головна роль в травленні. Якщо один фермент органу стане вироблятися в меншій кількості або ж перестане вироблятися взагалі, то це може негативно позначитися на всьому організмі. Крім того, погіршаться засвоєння корисних речовин, мікроелементів, вітамінів, білків, вуглеводів і жиріви.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яка роль підшлункової залози у процесі травленні.