Льюїс Керролл біографія скорочено

Льюїс Керролл біографія скорочено на українській мові викладена в цій статті.

Льюїс Керролл коротка біографія

Льюїс Кєрролл (справжнє ім’я Чарльз Доджсон Доджсон) — англійський письменник, математик, логік, філософ, диякон і фотограф.

Народився 27 січня 1832 року в Дарсбері (графство Чешир), в багатодітній родині англійського священика. Його назвали подвійним ім’ям, одне з них — Чарльз належало батькові, інше — Лютвидж, дісталося від матері. Льюїс з дитинства демонстрував неабиякий розум і кмітливість. Початкову освіту він здобував вдома.

У 12 років вступив в невелику граматичну приватну школу недалеко від Річмонда. Йому там сподобалося, але в 1845 році йому довелося вступити в школу Рагбі.

У 1851 році — вступив до одного з кращих коледжів Оксфорда — Крайст-Черч. Навчання йому давалася легко, а завдяки блискучим математичним здібностям він був удостоєний читання лекцій при коледжі. Ці лекції приносили йому непоганий дохід, і він пропрацював там 26 років. Відповідно до статуту коледжу він повинен був прийняти сан диякона. Писати короткі оповідання і вірші він почав ще, будучи студентом. Поступово його роботи набували популярності. Свій псевдонім він придумав, видозмінивши своє справжнє ім’я, Чарльз Доджсон, і помінявши слова місцями. Незабаром його стали друкувати такі серйозні англійські видання, як «Комік Таймз» і «Трейн».

Прототипом Аліси стала 4-річна Аліса Ліддел — одна з п’яти дітей нового декана коледжу. Твір «Аліса в Країні чудес» було написано в 1864 році. Ця книга стала настільки популярною, що її перекладали багатьма мовами світу і не раз екранізували.

Межі рідної країни вчений покинув лише один раз в житті, і в цьому він зберіг свою оригінальність, здійснивши поїздку не в популярні країни, такі як Швейцарія, Італія, Франція, а в далеку Росію в 1867 році.

У 1871 р читачі зустрілися з другою частиною книги — «Аліса в Задзеркаллі».

Під своїм справжнім ім’ям письменник видав чимало наукових праць з математики. Саме його заслугою є обчислення «конденсації Доджсона».

Одним з його захоплень була фотографія.

Помер 14 січня 1898 року в графстві Суррей.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники
Коментарі:
  1. 4 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *