Марина Цвєтаєва біографія скорочено

Марина Цвєтаєва біографія українською мовою скорочено російської поетеси викладена в цій статті.

Марина Цвєтаєва коротка біографія

Марина Іванівна Цвєтаєва народилася в Москві 26 вересня (8 жовтня) 1892. Її батько був професором університету, мати — піаністкою. Перші вірші написала вже в 6 років.

Першу освіту отримала в Москві у приватній жіночій гімназії, потім навчалася в пансіонах Швейцарії, Німеччини, Франції.
Після смерті матері, Марина та її брат і дві сестри виховувалися батьком, який намагався дати дітям добру освіту.

Перша збірка віршів Цвєтаєвої була опублікована в 1910 році («Вечірній альбом»). Вже тоді на творчість Цвєтаєвої звернули увагу знамениті — Валерій Брюсов, Максиміліан Волошин і Микола Гумільов. Їх творчість і твори Миколи Некрасова значно вплинули на ранню творчість поетеси.

У 1912 році вона випустила другу збірку віршів — «Чарівний ліхтар». У ці два збірники Цвєтаєвої увійшли також вірші для дітей: «Так», «У класі», «У суботу». У 1913 році виходить третя збірка поетеси під назвою «З двох книг».
Під час Громадянської війни (1917-1922) для Цвєтаєвої вірші є засобом висловити співчуття. Окрім поезії вона займається написанням п’єс.
У 1912 році виходить заміж за Сергія Ефрона, у них згодом народиться дочка Аріадна.
У 1914 році Цвєтаєва знайомиться з поетесою Софією Парнок. Їхній роман тривав до 1916 року. Їй Цвєтаєва присвятила цикл своїх віршів під назвою «Подруга». Потім Марина повернулася до чоловіка.

Друга дочка Марини, Ірина, померла у віці трьох років. У 1925 році народився син Георгій.
У 1922 році Цвєтаєва переїжджає до Берліна, потім до Чехії і в Париж. Творчість Цвєтаєвої тих років включає твори «Поема гори», «Поема кінця». dovidka.biz.ua Вірші Цвєтаєвої 1922-1925 років були опубліковані у збірнику «Після Росії» (1928). Однак вірші не принесли їй популярності за кордоном. Саме в період еміграції Цвєтаєва отримала визнання за прозі твори.

Проживши 1930-ті роки в бідності, в 1939 Цвєтаєва повертається в СРСР. Її дочку і чоловіка заарештовують. Сергія розстрілюють в 1941 році, а дочку через 15 років реабілітують.
У цей період свого життя Цвєтаєва майже не пише віршів, а лише займається перекладами.

31 серпня 1941 покінчила життя самогубством (повісилася) в будинку Бродельщікових, куди разом із сином була визначена на постій. Похована велика поетеса в місті Єлабуга на Петропавлівському кладовищі.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *