Роберт Шеклі біографія скорочено

Роберт Шеклі біографія коротка американського письменника фантаста викладена в цій статті.

Роберт Шеклі біографія скорочено

Роберт Шеклі народився 16 липня 1928 року в Нью-Йорку. Дитинсво майбутнього письменника пройшло в містечку Мейплвуд, штат Нью-Джерсі.

Після закінчення школи навчався в Нью-Йоркському університеті, спеціалізуючись в гуманітарних дисциплінах. Служив писарем в армії в Кореї. Повернувся в США через конфлікт з начальством. Деякий час працював на металургійному заводі.

З початку 50-х років Шеклі почав писати перші оповідання, причому більшість з них були опубліковані у журналі «Galaxy».

Всього за своє життя Роберт Шеклі написав 20 романів і більше 400 оповідань і повістей, що склали 13 авторських збірок. Його твори були перекладені багатьма мовами світу, що склало більше 65 книг.

У 70-ті роки письменник багато подорожував, ходив під вітрилом, був редактором журналу «Omni».

У 1991 році Роберт Шеклі був відзначений нагородою імені Даніеля Галлана (Daniel F. Gallun) за внесок в жанр наукової фантастики.

Шеклі був одружений п’ять разів. У нього є сестра Джоан Клейн; син Джейсон від першого шлюбу; дочка Аліса Квітней від другого; дочка Анна і син Джед від третього; а також три онуки. В останній період життя Роберт Шеклі був одружений із письменницею Гейл Дані  і жив в Портленді.

Роберт Шеклі — лауреат премій «Мандрівник-97» і «Малий Золотий Остап-97».

Навесні 2005 року, під час візиту на Україну на літературний конвент «Портал», стан здоров’я Шеклі різко погіршився, і він був госпіталізований.

Роберт Шеклі пішов з життя 9 грудня 2005 року в лікарні міста Покіпсі, штат Нью-Йорк. Він помер від ускладнення аневризми судин головного мозку, через два тижні після не надто вдало проведеної операції.

З його творчості, крім розповідей, найбільш відомі романи «Корпорація» Безсмертя «» ( «Immortality Inc.», 1958), «Цивілізація Статусу» ( «The Status Civilization», 1960) і «Подорож в післязавтра» ( «Journey Beyond Tomorrow », інший переклад назви -« Ходіння Джоеніса », 1962), повісті« Обмін розумів »(« Mindswap »),« Координати чудес »(« Dimension Of Miracles ») і« Квиток на планету Транай »(« A Ticket to Tranai » ). Спільно з Роджером Желязни їм була написана серія з трьох книг «Принеси мені голову прекрасного принца» ( «Bring Me The Head Of Prince Charming»), «Якщо з Фаустом вам не пощастило» ( «If At Faust You Do not Succeed») і «П’єса повинна продовжуватися» ( «A Farce To Be Reckoned With»).

Їм написані також три гумористичних детективних роману про приватний сищика Боба Драконіане: «Детективне агентство» Альтернатива «» ( «The Alternative Detective»), «Між Сциллою і Харибдою» ( «Draconian New York») і «Сома-блюз» ( «Soma Blues »).

Роберт Шеклі також працював над сценарієм комп’ютерної гри «Netrunner».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *