Скільки живе дощовий черв’як

Цікаві факти про тварин

Дощові черв’яки і називаються дощовими, тому що після дощу залишають свої нірки, залиті водою, їх довжина від 10 до 20 см. А чи задумувались ви скільки живе дощовий черв’як.

Скільки живе дощовий черв’як

Тривалість життя дощового черв’яка 6-8 років. Зимові морози їм не страшні, бо черви проникають дуже глибоко в грунт і сплять, згорнувшись клубочком. У холодні або сухі дні нерухомо лежать у землі.

Чим корисні дощові червяки?
Переробляючи в шлунку опале листя, суху траву та інші відмерлі частини рослин, дощові черв’яки покращують родючість грунту у 5-6 разів. Це 50-80 т родючої землі на 1 га протягом року. Такі цифри вчені одержали, коли червів було 50-100 особин на 1 кв.м. Але ж є землі, де їх може бути 300-500 на 1 кв.м.
Крім значення для родючості, їх ще називають “санітарами грунту”. Це тому, що пропускаючи через кишечник гниючі рештки, вони знищують різні мікроорганізми, а звідси інфекційні хвороби.

Що їдять дощові червяки?

Дощові черв’яки живляться переважно напівгнилих залишками рослин. Вони втягують, зазвичай вночі, у свої нірки листя, стеблини і пр. Хробаки харчуються також багатою перегноєм грунтом, пропускаючи її через кишечник.

Цікаві факти про дощових червяків

  • У 1982 році в Англії був знайдений дощовий черв’як завдовжки 1,5 м. Проте він значно менший, ніж австралійські й південноамериканські види (їх довжина складає 3 м).
  • Викопні черв’яки, що нагадують сучасних дощових черв’яків, були знайдені в геологічних шарах віком приблизно 600 мільйонів років.
  • Якщо звичайний дощовий черв’як втратить кінець тіла, у нього найчастіше виростає новий. Проте ніколи з двох частин не з’явиться два дощових черв’яки. Звичайний дощовий черв’як, якого розрізають навпіл, гине.
  • На підставі зважування відходів звичайних дощових черв’яків на площі 1 м2 протягом року можна зробити висновок, що дощовий черв’як виносить за цей час на поверхню землі 6 кг екскрементів.

Тепер ви знаєте скільки живе дощовий червяк, а також цікаві факти про них, та зможете  розширити свій кругозір.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. iza_bella

    спасибо вам!

    Відповіcти