Яка різниця між парковка та стоянка

Найчастіше водії від незнання відмінностей між паркуванням і стоянкою порушують ПДР. Це загрожує штрафом , а при систематичних попередженнях можлива навіть адміністративна відповідальність . Особливо це стосується деяких країн , де транспортний засіб можна ставити тільки у відведених для цього місцях. Порушення правил може призвести до депортації з подальшою забороною на в’їзд до цієї держави .

Відмінність (різниця) паркування від стоянки полягає в наступному:

Парковка може здійснюватися безкоштовно на нетривалий кількість часу.
Паркуватися можна біля зупинок для висадки пасажирів , і це не вважається порушенням ПДР.
На тривалої парковці автомобіль не охороняється. Ніхто не несе відповідальності за збереження ні зовнішнього вигляду автомобіля , ні майна в салоні.
Стоянка більш дорога , але на ній автомобіль у повній безпеці , в тому числі і майно в салоні.
Стоянка може здійснюватися тільки у відведених для цього місцях. Порушення цього правила загрожує серйозним штрафом. На це варто звернути увагу людям , котрі збираються в подорож на автомобілі за кордон.
Стоянка може бути у вигляді гаража або території під навісом , що вбереже автомобіль від атмосферних опадів.

Визначення термінів парковка та стоянка

Паркування — це місце , де будь-який транспортний засіб можна перевести в неробочий стан і залишити на нетривалий час. Особливістю є можливість безкоштовної зупинки автомобіля .

Стоянка — це місце , де автовласник може залишити свій транспорт на тривалий час і за певну плату перекласти відповідальність за збереження автомобіля співробітнику стоянки. Також це поняття відноситься до гаражів і закритим спорудам.

Порівняння паркування та стоянки

У чому ж різниця між паркуванням і стоянкою ? У першу чергу — це плата . Парковка найчастіше не вимагає оплати , вона може здійснюватися біля магазинів , лікарень і зупинок. Але і автомобіль не повинен довго знаходитися в нерухомому стані. Як правило , це поняття відноситься до таксі , автобусів і маршруткам . Але і звичайний автомобіль може припаркуватися біля певного місця , щоб висадити пасажирів. Стоянка, навпаки , дозволяє залишати машину на тривалий час. Для цього існують спеціальні місця біля торгових центрів , лікарень і місць громадського харчування. У цьому випадку за стоянку також не доведеться платити. Але і охоронятися автомобіль не буде.

Інший варіант стоянки і парковки — це платна охороняється. Водій платить диспетчеру за певний час , на яке йому потрібно залишити машину . На парковці охороняється лише територія , але відповідальність за кожен транспорт диспетчер нести не буде. Це стосується і майна усередині машини . На стоянці все по-іншому . За плату охоронець бере відповідальність за збереження автомобіля і знаходиться всередині нього майна на себе. У разі крадіжки або викрадення машини відповідати буде співробітник стоянки. Але таке трапляється вкрай рідко за рахунок закритій території і пропускної системи . Та й дозволити собі дорогу стоянку може далеко не кожен.

Ще одна особливість — це те , що стоянка може здійснюватися тільки в суворо відведених для цього місцях. Порушення цього правила , тобто зупинка транспорту під заборонним знаком загрожує непоганим штрафом. Короткочасна парковка не вимагає спеціальних місць. Якщо двигун працює , а водій перебуває усередині автомобіля , то йому ненадовго дозволено зупинитися практично у будь-якого місця.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт
Коментарі:
  1. 2 года ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *