7 фільмів українського виробництва, які повинен подивитися кожен

фільми українського виробництва Мистецтво

Українське кіно – це потужний інструмент для пізнання історії, культури, побуту та ментальності власного народу. Відкриваючи світ українського фільму, ми глибше розуміємо нашу ідентичність і місце у світі. Також у кінострічках можна почути живу українську мову, навіть у ті часи, коли вона була заборонена Радянським Союзом. Репетитор української мови завжди радить дивитись українські фільми для успішного вивчення мови. Деякі з них екранізовані на основі книг, тож дають можливість доторкнутися до величної української літератури. Зберігайте список фільмів на вечір та не забудьте порадити друзям.

Тіні забутих предків (1964)

Екранізація твору Михайла Коцюбинського, фільм Сергія Параджанова, який розповідає драматичну історію на тлі карпатських гір, звучання трембіт та своєрідних будівель. Кінострічка розповідає про кохання, смерть та вічність. Яскраві образи, українська культура та етнічна музика створюють неповторну атмосферу. Унікальність фільму полягає в його реалізації, яка переносить глядача у далеке минуле та показує неймовірну красу природи України. А також передає глибокі почуття через якісну гру акторів.

Кіборги (2017)

Кіборги. Герої не вмирають – це повнометражний художній фільм про оборону Донецького аеропорту під час війні на Донбасі. Сюжет фільму обертається навколо групи українських захисників, які опинилися в оточенні та повинні боротися за кожен метр землі. Фільм зображує не лише фізичні страждання і випробування, але й психологічні, з якими стикаються бійці. Герої фільму – це звичайні люди, які стали захисниками своєї Батьківщини. Фільм максимально правдиво відтворює події, що відбувалися в Донецькому аеропорту. Стрічка викликає широкий спектр почуттів – від гордості за наших захисників до глибокого смутку і співчуття. “Кіборги” – це масштабний проєкт з гарною акторською грою та якісною зйомкою.

Чорний ворон (2019)

чорний ворон фільм

“Чорний Ворон” – це епічна історія про боротьбу за незалежність України. Фільм заснований на однойменному романі Василя Шкляра і розповідає про драматичні події 1920-х років, зокрема про опір українських повстанців проти більшовицької окупації.

Сюжет фільму обертається навколо Івана, колишнього офіцера УНР, який отримує прізвисько “Чорний Ворон”. Повернувшись додому, він стає свідком жорстокості нової влади та вирішує приєднатися до повстанців, які борються за свободу України. Разом зі своїми побратимами він організовує партизанські загони, які ведуть запеклі бої проти більшовиків у Холодному Яру.

Заборонений (2019)

“Заборонений” – це зворушлива кінобіографія українського поета, дисидента та борця за свободу Василя Стуса. Фільм занурює нас у драматичну атмосферу кінця 60-х – початку 80-х років, коли Стус активно протистояв радянській системі, відстоюючи права українців.

Сюжет фільму розповідає про життя і творчість Василя Стуса, про його кохання, дружбу, боротьбу за правду і, на жаль, трагічну загибель. Стрічка показує не лише зовнішні події, а й внутрішній світ поета, його душевні переживання та прагнення до свободи.

Атлантида (2019)

“Атлантида” – це потужний фільм, який занурює глядача в постапокаліптичне майбутнє Донбасу. Стрічка зображує наслідки війни, руйнування та спроби відродитися на тлі спустошених пейзажів.

Сюжет фільму розгортається через рік після умовного завершення війни. Окуповані території повернуті під контроль України, але їх перетворили на мертву зону, яку називають “Атлантидою”. Головний герой, колишній військовий, працює в моргу, де готує тіла загиблих для ідентифікації. Паралельно він зустрічає молоду жінку, яка шукає зниклого чоловіка. Їхні історії переплітаються, розкриваючи глибину людських страждань і прагнення до життя навіть у найскладніших умовах.

Я, Побєда і Берлін (2022)

Однойменний український художній фільм, знятий режисеркою Ольгою Ряшиною по мотивах повісті Кузьми Скрябіна. Зйомки фільму відбувалися у Львові, Києві та Берліні. Сюжет фільму показує 90-ті роки минулого століття. Молодий співак Кузьма Скрябін, який ще тільки на початку музичної карʼєри вирішив поїхати у Берлін, щоб обміняти свою стареньку машину Побєду на “мерс”. У комедійній стрічці показані пригоди співака та його вагання, щодо розвитку у музиці, а також звучать кавери на популярні пісні виконавця.

Довбуш. Легендарна історія Карпат (2023)

“Довбуш” – це масштабний український історичний фільм, що переносить нас у бурхливі часи XVIII століття в серце Карпат. Стрічка розповідає про життя і боротьбу легендарного опришка Олекси Довбуша, який став символом боротьби за волю і справедливість для всього українського народу.

Сюжет фільму обертається навколо життя Олекси Довбуша та його брата Івана, які очолюють загін опришків. Вони стають народними месниками, які протистоять жорстокому пануванню польської шляхти та захищають простих людей від сваволі. Фільм зображує запеклі бої в горах та складні внутрішні переживання головних героїв.

Український кінематограф – це чудовий спосіб покращити знання української мови та поринути у народну культуру. Жива мова персонажів, автентичні діалоги та яскраві образи допоможуть зануритися у мовне середовище і запам’ятати нові слова та вирази. А сюжет фільмів нікого не залишить байдужим, чіпляючи за струни душі.

Оцініть статтю
Додати коментар