Дітям про Київ: цікаві факти про нашу столицю

Дітям про Київ Цікаві факти про Україну

А чи чули ви про «місто каштанів», «місто в самому серці Європи», «найбільше місто України»? Ні? Запевняю вас, що чули! Це ж Київ! Столиця нашої держави і одне з найгарніших міст. Більше того, Київ ще є і одним з найбільш древніх міст в Східній Європі. Виник воно ще в V столітті, і наразі вік нашої столиці нараховує більш, ніж 1500 років! За цей період Київ пережив дуже багато різноманітних подій і ж насичену та цікаву історію. Чого вартує хоча б легенда про його виникнення! Саме про це та інші значущі події ми і розповімо, щоб ближче познайомитися з головним містом нашої країни.

Як виник Київ: легенда про трьох братів

Достеменно не відомо, за яких обставин виникло місто та чому його так назвали. Проте загальноприйнятою версією є легенда, яка описана в «Повісті минулих літ» Нестора Літописця. В ній розповідається, що місто було засновано полянськими князями-братами: Києм, Щеком та Хоривом, та їх сестрою Либіддю. Назвали його в честь старшого брата – Кия. Тобто «Київ» – це місто Кия.

В Києві збереглися оборонні споруди часів Київської Русі

Мова йде про Золоті Ворота. Вони знаходяться поряд з Оперним Театром на вул. Володимирській. Золоті Ворота є оборонною спорудою та свого часу слугували головним входом. Зараз пам’ятник відреставрований, але містить також оригінальну частину. Побудував їх Ярослав Мудрий з метою захистити місто та зробити неможливим захоплення Києва печенігами та іншими військами.цікаве про київ

Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/tutors/ukrainska-mova-ta-literatura/kyyiv/

Одна з найбільших європейських столиць

В XI ст. Київ вважався найбільшою столицею з-поміж інших європейських країн. На той час він в 10 разів перевищував за площею Париж, а Лондон – в 50 разів! На сьогодні місто Кия хоч і втратило статус найбільшої столиці, проте входить в топ-10.

Зараз площа сучасної столиці складах більше 827 м2, а його населення становить близько 3 млн. людей.

В Києві є найкоротша та найширша вулиця 

І це Хрещатик. Ширина цієї вулиці становить аж 75 метрів! Це абсолютний рекорд серед вулиць інших столиць європейських країн. Проте в порівнянні з іншими головними вулицями столиць Європи, Хрещатик є найкоротшою. Його довжина становить 1300 метрів.

Не слід плутати Хрещатик з найбільш давньою вулицею столиці. Бо цей статус належить вул. Володимирській, вік якої становить більш як 1000 років.

До речі, в місті і інші цікаві вулички. Так, одна з них – Броварський проспект. Його довжина аж 14 км! На противагу можна згадати про  Інженерний провулок, який знаходиться біля Арсенальної площі. Тут всього 3 будинки, а його довжина – 50 м.

В Києві є власне море

Так жителі столиці називають Київське водосховище (більш ніж 922 км2). Це водойма – третя за площею в нашій країні. Київське водосховище містить дуже великий об’єм води – 3730 м3. Тут облаштовані пляжі, місця для відпочинку, тож жителям міста можна навіть не виїздити за його межі, аби відпочити на березі водоймищ, поплавати та взяти участь в активних водних розвагах.

Київ вважається однією з найзеленіших столиць

Це й не дивно, бо в місті є більше 200 скверів та понад 70 парків. Тут посаджені різноманітні дерева, причому велику кількість серед них становлять каштани, через що місто і називають «Каштанова столиця». Коли ці дерева квітнуть, то столиця виглядає дуже святково, а її вулиці наповнює тонкий квітковий аромат.

Батьківщина-Мати

В Києві встановлений один з найвищих в світі пам’ятників

Це – Батьківщина-Мати. Монумент був встановлений в 1981 році на правому березі Дніпра. Його висота – 102 м (на 9 м більше, ніж статуї Свободи в США) і він входить в топ-5 найвищих пам’ятників в усьому світі. До речі, на монументі є оглядова площадка, піднявшись на яку можна побачити все місто як на долоні.метрополітен КиївПідготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/ru/tutors/ukrainska-mova-ta-literatura/kiev/

В Києві одне з найстаріших метро в Європі

Першу чергу  метрополітену було відкрито в листопаді 1960 року. Це ділянка на Святошино-Броварській лінії, довжиною 5,2 км. Вона містила 5 станцій від ст.м. «Вокзальна» до ст. м. «Дніпро». Зараз в метро вже 3 гілки, на них діють 52 станції, а загальна довжина рельсового сполучення перевищує 67 км. 

До речі, ст.м. «Арсенальна», глибина якої становить 105,5 м., є найглибшою на планеті.

Київському метро належить ще один статус – станція «Золоті ворота» входить в топ-10 найбільш красивих станцій метрополітену в усьому світі!

В Києві зберігаються мощі Іллі Муромця

Так, мова йде про того богатиря, про якого ми всі багато читали в казках та чули легенди. Ілля Муромець – це реальний персонаж. І свого часу він прославився як мужній та вдалий воїн. Жив він в XII ст. і помер в 1188 році у віці приблизно 55 років. Причому, після служби у військах, він постригся в монахи в Києво-Печерській лаврі. Там і помер. Його мощі поховали в печерах лаври і до недавніх пір їх можна було побачити відвідувачам, разом з мощами святих.

На цей час печери поки що зачинені через аварійний стан, тому екскурсії поки що не проводяться.

Дітям про Київ: цікаві факти про нашу столицюВ Києві багато древніх релігійних реліквій

Найбільш відомими релігійними пам’ятками є:

  • Софіївський собор. Він розташований в центрі столиці. Дата його зведення точно не відома, проте історики сходяться в думці, що  спорудив собор Володимир Великий на самому початку XI ст. До речі, Софія Київська входить є об’єктом Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО;
  • Києво-Печерська лавра. Це цілий комплекс церков та монастирів, який заснували в XI ст. Причому з самого початку Лавра була печерою, в ній жили монахи Федосій та Антоній. Потім комплекс почав будуватися, а печери стали місцем для захоронення святих, мощі яких і досі там. Досить довго в печери Лаври проводилися екскурсії, але зараз вони зачинені. Комплекс теж входить до переліку об’єктів культурної спадщини ЮНЕСКО;
  • Михайлівський собор. Його побудував князь Святополк в XI ст. Багато разів собор знищували та відновлювали. В останній раз реконструкцію проводили в 90-х роках. Тобі сюди привезли оригінальні фрески, які певний час перебували в Ермітажі.

Також в столиці є і інші цікаві релігійні споруди. Наприклад, Андріївська церква. Вона була побудована в 1749-1754рр. Андріївська церква також, як і Лавра та Софіївський собор, входить до переліку ЮНЕСКО.

Замість підсумків

Якщо говорити, про інші захоплення Києва, то варто відмітити також фірмовий десерт столиці – «Київський торт». Мабуть кожен хоча б раз в житті його куштував. Винайшли рецепт в 1956 році і досі цей десерт є однією з візитних карток нашої столиці. До речі, за рахунок того, що в торті використовується масляний крем та безе і він трохи сухуватий, солодощі добре зберігаються на протязі кількох днів. Через це нерідко «Київський торт» обирають в якості сувеніра рідним гості нашої столиці, коли сюди приїздять.київський торт

Сьогодні Київ продовжує активно розвиватися. В столиці є безліч цікавих парків, творчих просторів, музеїв, місць для активного та пасивного відпочинку. Це дійсно сучасне європейське місто, неповторне, красиве і атмосферне. В нього багата древня історія з безліччю фактів, про найбільш цікаві з яких ми тільки що вам розповіли.

Оцініть статтю
Додати коментар