Агнія Барто біографія

Письменники

Агнія Барто біографія українською мовою коротка російської письменниці, дитячої поетеси викладена в цій статті.

Агнія Барто біографія скорочено

Агнія Барто народилася 4 лютого 1906 в Москві в сім’ї лікаря. Початкову освіту Барто здобула вдома. Потім вона вступила вчитися в гімназію, а також відвідувала хореографічне училище. Приблизно тоді ж були написані її перші вірші.

Справжнє ім’я Барто – Гетель Лейбівна Волова. Змінила ім’я, коли вийшла в перший раз заміж. Чоловіком поетеси став поет Павло Барто, від якого вона народила сина Гаріка. Через 6 років подружжя розлучилося. Навесні 1945 року Гарік загинув у віці 18 років (був збитий вантажівкою під час катання на велосипеді)

Другим чоловіком став Андрій Щегляєв, в заміжжі з яким у Агнії народилася дочка – Тетяна.

Перші вірші Агнії Барто були надруковані в 1925 році. В основному всі вірші поетеси призначалися дітям. Барто вірила, що своїми творами допоможе виховати чесних, висококультурних, патріотичних громадян.

Наступними вийшли збірниками віршів: «Братишки» в 1928 році, «Хлопчик навпаки» в 1934. Через два роки з’явилися «Іграшки», а потім «Снігур» (1939). З приходом Великої Вітчизняної війни поетеса змінила тематику своїх творів, писала військові вірші. Коли ж війна була закінчена, Агнія подорожувала (була в Болгарії, Англії, Японії).

У 1964-1973 роках вела на Радіо Маяк програму «Знайти людину» про пошуки сімей дітей, загубилися під час Великої Вітчизняної війни. На основі програми була написана прозова книга «Знайти людину» (1968).

Книга «Записки дитячого поета» (1976).

Автор сценаріїв кінофільмів «Підкидьок» (спільно з Ріной Зеленою, 1939), «Слон і мотузочок» (1945), «Альоша Птіцин виробляє характер» (1953), 10000 хлопчиків (1961).

Лауреат Сталінської премії другого ступеня (1950) і Ленінської премії (1972).

Агнія Барто померла 1 квітня 1981. Похована в Москві на Новодівичому кладовищі.

Оцініть статтю
Додати коментар