Анатолій Давидов біографія та цікаві факти

Анатолій Давидов біографія Письменники

Анатолій Іванович Давидов біографія та цікаві факти з життя українського письменника коротко розкажуть про його життя та творчість.

Анатолій Давидов біографія скорочено

Майбутній письменник з’явився на світ 8 лютого 1938 року на Сумщині: в селі Бочечки, Конотопський район. Батьки Анатолія Івановича були сільськими вчителями, тому можна сказати, що любов вчителювання та дітей передалась йому у спадок.

По закінченню школи Давидов навчається в Ніжинському педінституті. Після випуску 1960 року починає вчителювати на посаді вчителя біології. Разом з тим, він присвячує час партійній (з 1969 року) та комсомольській роботі. І врешті решт Анатолій Іванович починає працювати в сфері літератури. Спочатку він завідує відділом природознавства у журналі «Знання та праця», далі протягом 1975-1984 років займав посаду головного редактора журналу «Барвінок». В період 1984-1994 років був директором видавництва «Молодь».

Друкуватися Давидов почав з 1961 року. Його твори буквально переповнені любов’ю до природи та пропагують ідею «мирного існування» та життя в гармонії людини з навколишнім середовищем.

Письменник в 60-ті роки започаткував клуб для юнацтва «Біон» на базі Київського палацу піонерів. Він запрошував на зустрічі письменників та науковців щоб юннати могли з ними поспілкуватись.

Твори Анатолія Івановича знайшли свого читача і були перекладені на російську, узбецьку, казахську, німецьку, молдавську, чеську, словацьку мови.

Не стало видатного письменника Давидова Анатолія Івановича 5 січня 2002 року.

Літературні доробки автора: книги «Без креслень і кельми», «Голубий патруль», «Скарб», «Не так вже й тісно на Землі», «Сонячні вершники», «Експедиція „Суничка“», «Катамаран», «Знай, люби, бережи», Сонечко спить у дзвониках», «Озивайко», Пригоди Озивайка», «Цілющий камінь», «Про Озивайка, лісовий люд та їхні незвичайні пригоди».

Анатолій Давидов цікаві факти з життя

  • Анатолій Іванович Давидов був одружений та мав двох синів.
  • За свої збірки був нагороджений двома преміями: в 1987 році премія ім. Лесі Українки та в 1999 році премія ім. Олени  Пчілки.
  • За свою активну громадську позицію був нагороджений орденами «За заслуги» ІІІ-го ступеня та «Дружби народів». Має безліч медалей.
  • Активно в своїх творах і по життю пропагував тему взаємодії людини і природи.
  • В книзі «Знай, люби, бережи» підняв важливу проблему створення Червоної книги України. На її сторінках Давидов змалював звірів, птахів, рослин, котрі туди потрапили.
Оцініть статтю
Додати коментар