Анатолій Качан біографія та цікаві факти

анатолій качан біографія скорочено Письменники

Анатолій Качан біографія скорочено та цікаві факти для дітей розповість головну інформацію про життя та творчість відомого українського поета.

Анатолій Качан біографія скорочено

Качан Анатолій Леонтійович народився 16 січня 1942 року в с. Гур’ївка, Новоодеського району на Миколаївщині.

Дитинство минуло в сусідньому селі Новопетрівському, середню школу закінчив у селі Засілля Жовтневого району. Після школи працював монтером радіовузла, брав участь у передачах місцевого радіомовлення. Саме в цей час пише свої перші твори.

Друкуватися почав у 1962 році.

1960–1965 — навчався на факультеті української філології Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова.

Вищу освіту здобув на філологічному факультеті Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова, захистивши дипломну роботу про українську новелістику 20-х років ХХ століття.

Після закінчення університету 1965 року вчителював у містечку Вилкове на Одещині, служив у Криму, працював кореспондентом одеської обласної молодіжної газети «Комсомольська іскра», редактором видавництва «Маяк» в м. Одесі.

У 1971 році Анатолій Качан переїхав до Києва. Довгий час очолював літературні відділи у дитячих журналах «Піонерія» (тепер «Однокласник»), «Барвінок», «Соняшник», «Первоцвіт»,  «Вечірній Київ».

1975 року виходить у світ перша збірка письменника «Джерельце». 1979 року Анатолій Качан вступив до Спілки письменників України.

В 1995 – 2003 роках Анатолій Качан працював у Міністерстві інформації України та Комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

З 2004 року він – голова творчого об’єднання дитячих письменників Київської організації НСПУ. Член редколегії журналу Спілки українських письменників Словаччини «Дукля» (м. Пряшів).

Анатолій Качан цікаві факти

Його батько був токарем. Мати теж добре розумілася в техніці, могла розібрати, а потім скласти деталі годинника чи швейної машини «Зінґер».

Використовував літературний псевдонім Степан Воронець.

Анатолій Качан разом зі своїм племінником О. Зубовим, міжнародним гросмейстером, багаторазовим чемпіоном м. Миколаєва з шахів, був ініціатором проведення в місті корабелів Першого в Україні (2002 р.) та Другого (2011 р.), турнірів шахопоезії, присвячених пам’яті М. Вінграновського.

У літературу Анатолій Качан прийшов із благословення Наталі Забіли, яка рекомендувала молодого поета до вступу в Спілку письменників, 

Скільки книжок написав Анатолій Качан? Автор 17 книжок та збірок.

Ким і де працював Анатолій Качан? Працював учителем, був військовослужбовцем, кореспондентом, редактором.

Найпопулярніші збірки: “Джерельце” (1975), “Ворота міста” (1977), “Берегові вогні” (1979), “Колос наливаеться” (1981), “Зелений промінь” (1983), “Прощання з літом” (1992), “Живу я біля моря” (1992), “До синього моря хмаринка пливе” (2002).

анатолій качан цікаві факти

Нагороди

1982 – журналу «Піонерія» присуджено премію імені Миколи Трублаїні.

1988 – поета за роботу з розвитку творчих здібностей юних талантів нагороджено знаком «Відмінник освіти України» та медаллю імені А. С. Макаренка.

2001 – присвоєно звання «Заслужений працівник культури України»

2001 – за збірку поезій «До синього моря хмаринка пливе» йому присуджено літературну премію імені Лесі Українки.

2002 – нагороджено медаллю «Будівничий України»

2004 – присуджено літературну премію імені Віктора Близнеця «Звук павутинки».

2006 – за систематизацію і популяризацію творчої спадщини Бориса Нечерди, а також за книгу власних віршів «Чари ворожбита»  Анатолій Качан відзначений літературною премією імені Бориса Нечерди.

2008 – за підсумками Міжнародного Академічного Рейтингу популярності «Золота Фортуна» нагороджений орденом «За розбудову України» ім. М. Грушевського.

2009 – йому присуджено літературно-мистецьку премію «Київ» імені Євгена Плужника.

2014 – Анатолій Качан є лауреатом приватної літературно-мистецької премії Володимира Рутківського «Джури».

2020 – Переможець VIIІ міжнародного літературного конкурсу творів для дітей та юнацтва «Корнійчуковська премія» у номінації «Поезія для дітей / Автори з України».

Оцініть статтю
Додати коментар