Андрій Боголюбський біографія

Держава

Андрій Боголюбський біографія та цікаві факти про князя Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Андрій Боголюбський біографія коротка

Боголюбський Андрій Юрійович (1111 – 29 червня 1174) – це Володимиро-Суздальський князь і з 1157 року великий Київський князь. Він був старшим сином князя Юрія Долгорукого і Аєпи, дочки половецького хана. Був двічі одружений. Першою дружиною Боголюбського була дочка Купки Стефана Івановича, першого власника Москви. Другою дружиною князя була полонянка з Волзько-Камської Булгарії, яку привезли з військового походу в 1164 році.

1149 року від свого батька він отримав в маєток місто Вишгород. А через рік його перевели в західноруські землі, де Боголюбскому дісталися у володіння міста Пінськ, Турів і Пересопниця.

У 1151 році Андрій Юрійович отримав згоду батька на повернення в рідні Суздальські землі. Через 4 роки його назад переводять Вишгород. Але він, не дивлячись на заперечення батька, тікає у Володимир-Залеський, прихопивши з собою написану євангелістом Лукою ікону Богородиці.

Коли помер Юрій Долгорукий в 1157 році, Андрій Боголюбський успадкував великокнязівський Київський престол. Таким чином, відповідаючи на питання, Андрій Боголюбський був князем якого міста, варто сказати, що він був князем кількох міст – Києва, Ростова, Суздаля і Володимира. Але, незважаючи на звичай, до Києва князь не поїхав жити.

У 1162 році князь, спираючись на своїх слуг, з Ростово-Суздальської землі вигнав усіх своїх родичів і батьківську дружину. Одночасно з цим Андрій Боголюбський переніс столицю північно-східної Русі, з Суздаля до Володимира, влаштувавши свою резиденцію в побудованому ним місті – Боголюбово-на-Нерлі. Завдяки цьому він і отримав своє прізвисько.

Також Андрій Боголюбський був першим, хто зробив в 1160 року першу спробу в історії Київської Русі поділити церкву на 2 митрополії. Але зробити це йому не вдалося.

Андрій Боголюбський що побудував?

У період правління князя також розгорнулося масштабне будівництво у Володимирі і його передмістях. Андрій Боголюбський побудував Золоті ворота за подобою Київських Золотих воріт, замок-місто Боголюбово. Він не забував і про духовну складову життя. Завдяки йому були споруджені Успенський собор, Покрова-на-Нерлі, храм Різдва Богородиці в Боголюбові. Храми побудовані Андрієм Боголюбським були уособленням високого культурного розвитку держави, красу яких передати словами не можна було.

Крім того, Андрій Боголюбський багато зробив для того, щоб позбутися від впливу Візантії на Русі. Князь постійно запрошував західноєвропейських зодчих для будівництва храмів і інших споруд. Він ввів на Русі нові свята, що не святкувалися в Візантії – свята Покрова пресвятої Богородиці і Спаса.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яку політику вів Андрій Боголюбський і що він зробив для Київської Русі.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Татко

    Він був старшим сином князя Юрія Долгорукого і Аєпи, дочкою половецького хана. То ким він був : сином чи дочкою ?!

    Відповіcти
    1. Василь

      Аєпа, це дочка половецького хана

      Відповіcти