Архітектурні шедеври Стародавнього Єгипту вражають людей і сьогодні своєю маштабністю та величчю. Архітектура Стародавнього Єгипту реферат та цікаві факти допоможуть розширити свої знання в даній темі.
Архітектура Стародавнього Єгипту
Культура і архітектура Стародавнього Єгипту до сих пір є певним історичним феноменом, легенди про неї передаються з покоління в покоління.
Що ж в першу чергу приходить на розум, коли мова заходить про Єгипет? Природно, стародавні піраміди і усипальниці того часу, які стали останнім притулком єгипетських фараонів. До сих пір важко усвідомити, як люди, не маючи абсолютно ніякої будівельної техніки та сучасних інструментів зуміли створити настільки унікальні архітектурні творіння.
Стародавні єгиптяни дійсно вірили, що після смерті людини існує буття в дещо іншій формі, тому досить трепетно ставилися до поховання собі подібних. Для знаті будувалися мастаби, для фараонів – величезні піраміди з маленькими камерами, яких було кілька. У кожну з камер опускалася мумія, укладена в саркофаг і забезпечена всіма тими предметами, які, на думку єгиптян, могли знадобитися людині для «вічного життя».
Особливо відомими є піраміди Хеопса, Хефрена, Мікеріна, а також гробниця Нефертіті.
Піраміда Хеопса площею 52900 кв. м. Складається вона з величезної кількості кам’яних плит вагою до 2,5 т. Зовні піраміди обробляли величезними кам’яними брилами і плитами, яких нині збереглося дуже мало поблизу піраміди Хефрена.
Дану піраміду створив архітектор Хеміун в XXVII ст. до н. е. поблизу Мемфіса, першої столиці Давнього Єгипту. Протягом 20 років величезна кількість людей готували кам’яні плити, обтесували їх і за допомогою канатів тягли до потрібного місця.
Тільки уявіть, наскільки трудомістким був даний процес і наскільки великої кількості фізичних сил він вимагав! У порівнянні з сучасним будівництвом, це було справжньою каторгою для робітників, проте єгиптяни анітрохи не нарікали на подібні умови, оскільки головною їхньою метою було створення усипальниці для вельмишановного ними правителя.
Піраміди фараонів будувалися заздалегідь, ще при житті.
Пропорції піраміди Хеопса є продуктом діяльності архітектора Хемиуна, який прекрасно знав математику. Піраміда Мікеріна є пізнім витвором давньоєгипетських архітекторів.
Також відома велика кількість храмів, які також є шедеврами архітектури, наприклад, храм Амона в Карнаці, у Фівах, храм в скелі Абу-Сімбел. Також давньоєгипетські творці створили безліч воістину унікальних скульптур, активно розвивалося містобудування.