Розповідь про Піраміду Хеопса (Реферат, цікаві факти)

єгипет цікаві факти Історія

Піраміда Хеопса реферат розповість Вам багато корисної інформації про єдине з «Семи чудес світу», яке збереглося до наших днів.

Розповідь про піраміду Хеопса

Найбільша піраміда єгипетського комплексу – Гіза є справжнім втіленням царських амбіцій. Її автором був візир і племінник фараона Хеміон, який за сумісництвом був ще й архітектором. Споруда побудована в 2540 році до н.е. А будівництво почалося набагато раніше, близько 2560 року до н.е.

Щоб звести в Гізі Велику піраміду знадобилося доставити більше 2 млн. величезних каменів. Вага блоків сягала до 50 тонн. Брили з граніту доставлялися з кар’єру, що знаходиться в 1000 км від будівництва. Місце для будівництва також вибирали ретельно. Щоб піраміда, маючи вагу в 6,4 млн тонн, не просіла під власною вагою, було вирішено будувати її на скелястій міцній основі в Гізі. Вчені з усього світу до сих пір не можуть зрозуміти, яким чином транспортувалися камені, і як будувалася піраміда Хеопса.

Піраміда Хеопса: будівництво

У наш час технологія будівництва пірамід викликає неоднозначні суперечки. Щоб отримати кам’яний блок спочатку в скелі намічали майбутню форму. Потім видовбували невеликі канави і вставляли в них сухе дерево. Дерево обливали водою, поки воно не розширилося і не утворило в скелі тріщину. Тільки так можна було відокремити блок. Далі його обробляли інструментами до потрібної форми і по річці відправляли на будівництво.

Щоб підняти блок нагору стародавні єгиптяни використовували пологі насипи, по яким дерев’яними саньми мегаліт затягувався на потрібну висоту. Після завершення будівництва піраміди займалися внутрішнім оздобленням: розписом стін, наповненням царської усипальниці і так далі. Примітно, що спочатку піраміда Хеопса була повністю покрита рівним білим облицювальним матеріалом, який доставляли з іншого берега Нілу.

Опис піраміди Хеопса

Піраміда Хеопса має форму правильної чотирикутної піраміди. Основа будівлі займає площу 53 тис. м2. Довжина основи становить 230 м, бічного ребра 230 м, площа бічної поверхні 85,5 тис. м2. Початкова висота піраміди Хеопса становила 147 м (як 50-поверховий будинок), але сьогодні вона становить 138 м. За тисячі років землетруси обрушили кам’яну верхівку споруди. Гладкий облицювальний камінь із зовнішніх стін обсипався.

Вхід в піраміду розташований з північного боку. Спочатку він знаходився на висоті 16 м, забитий гранітною пробкою. Сучасні туристи потрапляють всередину приміщення через величезний пролом на 10 м нижче, який був залишений арабами в 1820 році (халіф Абдуллах аль-Мамун намагався знайти скарби).

Усередині Хеопса знаходяться 3 усипальниці, одна над іншою. У основі скелі знаходиться найнижча підземна палата. Над нею розташувалися похоронні камери цариці і фараона. До них ведуть Великі галерея, що піднімається вгору. Піраміда облаштована складною системою шахт і коридорів, план яких до кінця ще не вивчений. У ній багато потайних дверей та інших особливостей конструкції.

Піраміда Хеопса цікаві факти

Вважається, що велика піраміда служила астрономічною обсерваторією для древніх єгиптян. Її вентиляційні канали та коридори точно вказують на такі зірки, як Тубан, Сіріус та Альнитак.

В Єгипті офіційно святкується дата початку будівництва піраміди Хеопса 23 серпня 2480 року до н. е.

Верхівку піраміди раніше прикрашав позолочений камінь пірамідальної форми.

Поблизу піраміди археологи знайшли ями з староєгипетськими човнами з кедра, зроблені без використання кріплень і цвяхів. Їх розібрали на 1224 частини для кращого транспортування. Реставратор Ахмед Юссуф Мустафа цілих 14 років збирав все назад.

Оцініть статтю
Додати коментар