Цікаві факти про заповідник Асканія-Нова допоможуть підготувати розповідь про дивовижний світ на території України, про рослини та тварини про його створення та історію.
Заповідник Асканія-Нова цікаві факти
Асканія-Нова входить у “Сім Чудес України” та до сотні найвідоміших заповіднків світу.
Сучасна площа заповідника – 33,3 тисячі гектарів, яка розділена на зоопарк, дендропарк і заповідний степ. Рішенням Бюро ЮНЕСКО заповідник «Асканія-Нова» був внесений до списоку еталонних територій планети.
Територія заповідника є домом близько 1030 деревних рослин і понад 680 видів трав’янистих та трохи менше 3 тисяч видів тварин. Тут продовжують існувати рослини, які за останні 200 років зникли з степів Євразії.
Зоопарк заповідник “Асканія-Нова” є одним із найстаріших у Європі.
Цей розкішний оазис створив барон Фрідріх Фальц-Фейн, предок німецьких колоністів, які освоювали південні українські степи і володіли землею, на який знаходиться Асканія-Нова. В кінці XIX століття, ще будучи зовсім юним, Фальц-Фейн почав створювати перші вольєри для птахів і звірів. Дитяче захоплення Фрідріха стало справою його життя.
69 видів тварин, що мешкають в Асканії, занесені в Червону книгу України, 295 – охороняються Бернською конвенцією, 104 – Боннською конвенцією, а 12 – занесено в Європейський червоний список. На просторах Асканії-Нова живуть зебри, південно-американські верблюди, індійські і африканські антилопи, олені, лами, шотландські поні, коні Пржевальського, американські бізони, кафрські буйволи, сайгаки і багато інших тварин.
Загальна чисельність птахів у заповіднику понад 3000 особин, які належать до 67 видів. Щороку вилуплюється близько 1500 пташенят.
Щороку заповідник відвідує близько 140 тисяч туристів.
– Вперше в історії коні Пржевальського стали розмножуватися “в неволі” саме в цьому заповіднику. Це допомогло зберегти цей вид від повного зникнення. Наприкінці XX століття коней Пржевальського випустили в дику природу в Монголії, де вони і зараз прекрасно живуть на волі. В Україні, крім Асканії-Нової, коней Пржевальського можна побачити у Чорнобильській зоні відчуження.
1/3 терирорій Асканії-Нова – це абсолютно дика, незаймана природа, степ. Земля там ніколи не оброблялася плугом. Вона знаходиться в тому ж первозданному вигляді, як і мільйони років тому. Більше в Європі такої дикої природи ніде не лишилося.