Цікаві факти про міста України

Цікаві факти про міста України Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про міста України розкажуть багато цікавого про міста, які відомі кожному українцю.

Цікаві факти про міста України

 1. Київ є столицею та найбільшим містом України. Київ вважається одним з найстаріших міст Європи.
 2. одесаОдеса є найбільшим морським портом України та великим туристичним центром на Чорноморському узбережжі.
 3. Харків є другим за розміром містом України.  В Харкові розташована найбільша площа в Європі — площа Свободи. Та найбільший університет в Україні – Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.
 4. Місто Дніпро відоме завдяки найдовшій набережній в Європі, що розтягується на більш як 23 кілометри.
 5. Чернівці мають унікальну архітектуру, яка поєднує румунські, українські, німецькі та інші стилі. Університетський комплекс Чернівецького національного університету включений до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
 6. Луганськ та Донецьк були колисками промислового розвитку України та відомі своїми вугільними шахтами. Проте, через війну, міста Донецької та Луганської областей  зазнали значних зруйнувань та потерпають від складної політичної ситуації.
 7. черкаська область цікаві фактиЧеркаси розташовані на березі річки Дніпро. Черкаська дамба є найбільшою в Україні, сягаючи загальної з мостом довжини приблизно 13 —13,5 км.
 8. Кожна третя пачка морозива в Україні виготовляється в Житомирі.
 9. Найдовший будинок у Європі – у Луцьку. Його довжина – 3265 м, він має 88 під’їздів, що об’єднуються у 38 адрес на двох вулицях. У будинку проживає близько 9000 мешканців. Також  Луцьк може похвалитися своїм Любарським замком, одним з найстаріших замків України.
 10. цікаві факти про вінницьку областьУ Вінниці можна побачити найбільший в Україні та Європі світломузичний фонтан на воді. Фонтан підіймає воду на висоту 63 метри. Його довжина – 97 метрів, ширина – 10. На зиму 170-тонна конструкція опускається під воду.

 11. Ужгород, як і Рим, Прага, Стамбул та Барселона побудований на 7 пагорбах. У цьому місті знаходиться найдовша в Європі липова алея, довжиною 2200м.

  ужгород цікаві факти
  Ужгород
 12. Найдовша печера Євразії знаходиться у Тернопільській області і носить назву «Оптимістична».
 13. Василь Вірастюк – найсильніша людина планети, народився в Івано-Франківську. Також уроженцями міста є Винничук Юрій, Ірма Вітовська.
 14. Місто Путивль (Сумська область) – одне з найдревніших міст Київської Русі. У літописах воно згадується ще в 1146 році. У ХІІ ст.. Саме в місті Путивль відбуваються події з твору «Слово о полку Ігоревім», там Ярославна плаче за князем Ігорем Святославовичем.
 15. Львів має одну з найбільших концентрацій пам’яток архітектури серед усіх міст України. Його історичний центр включений до списку світової спадщини ЮНЕСКО.цікаві факти про львів
 16. ДніпроГЕС у Запоріжжі має плотину вишиною у 50 м (приблизно як 15-поверховий будинок)
 17. Полтава була однією із резервних баз війська Богдана Хмельницького. У місті були склади зброї, пороху та продовольства.

Це лише кілька прикладів цікавих фактів про міста України. Кожне місто в країні має свою унікальну історію, культуру та особливості, які чекають на дослідження.

Оцініть статтю
Додати коментар