Бартоломеу Діаш географічні відкриття

Географія

Бартоломеу Діаш географічні відкриття та їх історичне значення

Бартоломеу Діаш (1450 – 1500 роки) був першим, хто обігнув південну частину африканського континенту і відкрив світові мис Доброї Надії. Примітно, що йому вдалося на власні очі побачити Індію на її територію він так і не увійшов. Але про його життя відомо мало, а правжні мотиви та шляхи, якими рухався мореплавцем приховані під сімома замками. Але, тим не менше, Бартоломеу Діаш зробив прорив в географічних відкриттях того часу.

Бартоломеу Діаш відкриття

Бартоломеу Діаш походив із дворянського роду і у свій час працював на лісабонських складах керуючим. Але, разом з тим, він прославився як досвідчений мореплавець. Відомо, що в 1481 році він під керівництвом Діогу Азамбужа плавав до африканського узбережжя. Після експедиції португальський король Жуан вже призначив його самого командиром 2 флотилій.

Офіційна мета подорожі Бартоломеу Діаша – дослідити береги Африки і знайти морський шлях до Індії.

Флотилії в серпні 1487 урочисто вийшли в море після року підготовки до експедиції. До складу кожної флотилії входило по 3 каравели. Подорож Бартоломеу Діаш почав з гирла річки Конго, обережно прямуючи до невідомих земель на південь. Він був першим португальцем, який ставив на відкритих берегах падрани (хрести з каменів), що повідомляли про те, що дана територія належить Португалії.

Пройшовши тропік Козерога, експедиція потрапила в шторм, і її віднесло на південь. Більше місяця мореплавці не зустрічали на своєму шляху землі. І нарешті, 3 лютого 1488 року Бартоломеу Діаш першим побачив вдалині берег з високими горами. Щаслива команда знайшла зручну бухту і пристала до берега. Вони були дуже здивовані, побачивши чорношкірих пастухів з коровами. Місцеві жителі злякалися дивних, білих людей і стали кидатися в них камінням. Діаш вистрілив з арбалета з метою приструнити тубільців. Це була перша агресія європейців в Південній Африці. Бухту же капітан назвав Баїа-душ-Вакейруш, тобто гаванню Пастухів. Вони були поблизу від ще не відкритого мису Доброї Надії.

Бартоломеу Діаш взяв курс на схід від гавані і доплив до затоки Алгоа і маленького острова. Тут був також поставлений падран. Змучені моряки зробили невелику перерву, і дійшли до гирла невідомої раніше річки, яку назвали на честь одного з командувачів флотилії – Ріу-ді-Інфанті.

Від гирла відкритої річки вони повернули назад. На зворотному шляху Діаш побачив красивий мис і Столову гору. Спочатку він назвав його мисом Бур, але в грудневому звіті 1488 король Жуан запропонував його перейменувати в мис Доброї Надії. Командувач експедицією був упевнений, що йому вдалося знайти морський шлях до Індії. Зійшовши на берег Бартоломеу Діаш, зафіксував все на морській карті і в капітанському журналі. Землю він назвав Сан-Грігоріу. У грудні 1488 року залишки флотилії причалили в порт Лісабона.

Бартоломеу Діаш історичне значення

Це був значний прорив Португалії в дослідженні Африки до плавання ще одного знаменитого португальця – Васко да Гами. Діаш не тільки відкрив шлях навколо африканського континенту, але вивчив його берег на 1260 миль. Це була найтриваліша подорож на той час. Команда Бартоломеу Діаша перебувала в морі 16 місяців і 17 днів. Він відкрив шлях в Індійський океан.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, що відкрив Бартоломеу Діаш в 1488 році і яке значення його відкриттів.

Оцініть статтю
Додати коментар