Цікаві факти про Норвегію. Чим славиться Норвегія?

цікаві факти про норвегію Географія

Прекрасні фьорди, північне сяйво, лосось, гарні пейзажі та вікінги —те чим відома Норвегія у світі. Та крім цього пропонуємо дізнатися цікаві факти про Норвегію, про культуру країни, її населення, природу, особливості та чим славиться Норвегія? Що виробляє Норвегія?

Цікаві факти про Норвегію

Назва країни походить від давньонорвезького Norreweg – «північна дорога».

Столиця Норвегії – Осло.
Площа Норвегії – 323758 км2.
Населення Норвегії – 5,4 млн. чол.
Великі міста Норвегії – Осло, Берген, Тронхейм, Ставангер, Нарвік.
Державна мова Норвегії –  Норвезька.
Релігія Норвегії: 87,8% – лютерани.

1.Найбільше стадо диких північних оленів живе в Норвегії

норвегія цікавий факт 

2. Країна щороку дарує Великобританії різдвяну ялинку
У країні існує одна важлива традиція, яка полягає в тому, що вони щорічно дарують різдвяну ялинку Великобританії. У Лондоні на Трафальгарській площі ви побачите норвезьку ялину. Ця традиція з’явилася у 1947 році, коли Великобританія підтримувала Норвегію під час Другої світової війни.

3. 98% електроенергії, що використовується в Норвегії, надходить від гідроелектростанцій.

4. Тут понад 400 000 озер
Одним із найцікавіших фактів про Норвегію є те, що тут сотні тисяч озер. Горніндальсватнет є найглибшим озером у всій Європі. У 1990-х компанія «Telenor», колишня національна телефонна компанія Норвегії, оцінила глибину озера в 612 м, коли прокладала оптичний кабель по його дну.

5.У Норвегії все ще займаються китобійним промислом
У Норвегії практикується китобійний промисел, і існує квота на кількість китобійного промислу в країні.

6.Найдовший автомобільний тунель у світі знаходиться в Норвегії
Лердальський тунель  — найдовший у світі автомобільний тунель протяжністю 24,5 км, що сполучає муніципалітети Лердал і Еурланн  в західній частині Норвегії. Тунель побудували за 5 років, його будівництво коштувало країні 110 мільйонів доларів. У тунелі є три штучні печери. Їх зробили з метою зняття у водіїв напруги, що виникає при тривалому русі в одноманітних умовах.

7.Тут протягом літа сонце не заходить
Влітку сонце на небі видно цілий день і ніч, оскільки воно ніколи не заходить. Наприклад, у травні та липні сонце заходить лише від 3 до 5 годин щодня. Однак сонце в червні не зайде ні на годину.

8.Взимку сонце ніколи не сходить
У деяких частинах Норвегії сонце не заходить влітку і не сходить взимку. Завжди темно, особливо в північних районах області.

9.У Норвегії знаходяться 6 найвищих водоспадів Європи
Найвищий водоспад — Віннуфоссен, висотою 860 v, що робить його шостим за висотою водоспадом у світі.

10.Залізничні подорожі e Норвегії визнані найкращими в Європі
Один із найкращих способів побачити скандинавські країни – це залізниця. А в Норвегії вас чекають подорожі з чудовими краєвидами. Одним із найпопулярніших маршрутів є Фломська залізниця, яка вважається однією з найкрасивіших залізниць у світі. Наприклад, під час подорожі з Осло до Бергена ви можете з вікна милуватися блискучими фіордами та скелястими гірськими вершинами.

північний олень цікаві факти11. Це країна диких північних оленів
Норвегія містить найбільше стадо диких північних оленів у світі, з приблизною популяцією близько 10 000 особин, він відомий як стадо Хардангервідда.

12. Чотири з п’яти норвежців мають свій катер, або хоча б човен, адже норвежці люблять море.

13. Вирубування лісів у Норвегії заборонене — норвежці закуповують деревину у країн, які не так дбають про свою природу.

14. Середня зарплата в Норвегії коливається біля позначки 5-6 тисяч євро на місяць. Але і ціни і податки у країні величезні. Лише за електроенергію родина з 4 осіб платить близько тисячі євро.

15. Міцний алкоголь у звичайних магазинах не продається, він дуже дорогий і продається у спеціалізованих державних крамницях.

16. Норвежці віддають перевагу життю в будинках, а не в квартирах.

17. Найменш популярний фастфуд у Норвегії – суші. Втім, норвежці здебільшого в принципі не шанують фастфуд.

18. Ходити в гості без запрошення до Норвегії не прийнято.

Оцініть статтю
Додати коментар