Розповідь про Швецію

розповідь про швецію Географія

Повідомлення про Швецію українською може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про Швецію може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про Швецію

Назва країни походить від скандинавського svear-rige – «держава Свен».

Столиця Швеції – Стокгольм.

Площа Швеції – 449 964 км2.

Населення Швеції – 10,120,242 чоловік, станом на 2017 рік.

Королівство Швеція займає східну і південну частину Скандинавського півострова і острова Еланд і Готланд в Балтійському морі. На заході межує з Норвегією, на північному сході – з Фінляндією, на сході і півдні омивається водами Балтійського моря, відділяючись на півдні від Данії.

Адміністративний поділ Швеції. Швеція розділена на 24 лена.

Форма правління Швеції. Конституційна монархія

Глава держави Швеція. Король.

Вищий законодавчий орган Швеції. Риксдагу (однопалатний парламент), що обирається строком на 4 роки.

Вищий виконавчий орган Швеції. Уряд.

Великі міста Швеції – Гетеборг, Мальме.

  • Державна мова Швеції – Шведська.
  • Релігія Швеції – 95% – лютерани.
  • Етнічний склад Швеції – 91% – шведи, 3% – фіни, 6% – саами, норвежці, датчани.
  • Валюта Швеції. Шведська крона = 100 ері.

Клімат Швеції

Клімат в Швеції помірний, перехідний від морського до континентального, знаходиться під впливом Гольфстріму. У вересні або в кінці травня, коли сонце не заходить, наступають білі ночі. Середня температура січня від 0 ° С до + 5 ° С на півдні, від – 6 ° С до – 14 ° С на півночі; липня – відповідно від + 10 ° С до + 17 ° С.

Річна сума опадів становить 1500-1700 мм (у горах), 700-800 мм (на рівнинах півдня), 300-600 мм (на північному сході).

Флора та фауна Швеції

Ліси займають близько 57% території країни. На півночі вони в основному хвойні (ялина і сосна), а на південь поступово переходять в листяні, де ростуть дуб, клен, ясен, бук і липа. Близько 15% території зайнято болотами.

Представники фауни Швеції не дуже різноманітні, але зате численні. У Лапландії можна зустріти стада північного оленя, в лісах водяться лосі, козулі, білки, зайці, лисиці, куниці, а в північній тайзі – рисі, росомахи, бурі ведмеді.

Налічується близько 340 видів птахів, а риб – до 160 видів.

Річки та озера Швеції

Короткі повноводні річки-Даль-Ельвен, Турне-Ельвія і ін. – з порогами і водоспадами. Озера займають близько 10% країни. Найбільші з них-Венерн (найбільше в Західній Європі – 5,5 тис. км2), Меларен, Ельмарен.

Визначні місця Швеції

швеція цікаві фактиУ Стокгольмі – Морський музей, церкви XIII ст., Королівський палац, Рицарський будинок XVII ст., Церква Св. Миколая XIII в., Національний, Історичний, Північний музеї; в Упсапа і Лунді – собори XII ст .; замки XVI в. в Гріпсхольм, Вадстене і Кальмарі і ін. Середньовічне Вісбю на острові Готланд відоме як місто руїн і троянд, де збереглося 92 церковні вежі.

Що потрібно знати про Швецію?

Обмін валют проводиться в банках, обмінних бюро і поштових відділеннях.

Звичайні години роботи магазинів – з 10.00 до 18.00 в будні дні та з 10.00 до 15.00 в суботу. Багато магазинів відкриті і в неділю. Великі універмаги працюють щодня, але в суботу, неділю і у свята у них скорочений робочий день.

У липні починаються «промислові канікули» (до середини серпня), коли всі підприємства закриті, а установи працюють в «економному» режимі.

Сподіваємося, викладена інформація про Швецію допомогла Вам. А власну розповідь про Швецію Ви можете залишати через форму коментарів.

Реферат про Швецію

  • Площа Швеції становить 450 000 км2.
  • Населення Швеції майже 10 млн. чоловік.
Географічне положення Швеції

Швеція знаходиться на Скандинавському півострові в Північній Європі. Країна межує на заході з Норвегією, на північному сході з Фінляндією і на південному заході з Данією. На сході і півдні держава омивається Балтійським морем і водами Ботнічної затоки. Найбільші озера Швеції – Веттерн, Ельмерен, Венерн, Меларен. Найбільші острови – Оланд і Готланд.

Рельєф Швеції

Рельєф держави обумовлений тим, що Швеція розміщена в межах каледонських складчастих структур і Балтійського щита. Особливий вплив на рельєф мали рухи льодовиків. На території країни виділяють 2 природних району – південний і північний. Північна Швеція рясніє озерами, торфовищами, лісами. Тут панують рівнини, які використовуються для пасовищ. Південна Швеція характеризується рівнинами, які перетинають скласти невисокі крижі з північного заходу на південний схід.

Корисні копалини Швеції

Надра держави багаті на метали і бідні на мінеральне паливо. Місцезнаходження метаморфічних і магматичних порід обумовлено великими виходами магми на поверхню Землі. Швеція є найбагатшою країною за концентрацією запасів руди (Лапландські руди, Бергслаген). Також тут є поклади кольорових металів – цинку, міді, свинцю, срібла, золота, миш’яку, колчедана, свинцю. В країні величезні запаси урану.

Клімат Швеції

У Швеції переважає помірний тип клімату. На клімат впливають приплив вологих теплих повітряних атлантичних мас і холодне арктичне сухе повітря. Середня зимова температура-15 ° С до -3 ° С, річна від 10 ° C до 17 ° C. Середньорічна кількість опадів становить 300-800 мм. На сході і півночі Швеції, а також у гірських районах панує субарктичний клімат. За полярним колом територія покрита гірничо-долинними льодовиками і льодовиковими щитами.

Водні ресурси Швеції

Сітка озер і річок густа. Країна рясніє водоспадами і порогами. Серед великих річок виділяють Умеельвен, Онгерманельвен, Лулеельвен, Гета-Ельвія, Далельвен, Індальсельвен. Озера займають 8% площі держави. Найбільше з них Венерн.

Рослинний і тваринний світ Швеції

Швеція практично повністю вкрита лісами. Тут переважають хвойні породи дерева. На високогір’ях ростуть берези, лишайники, мохи, чагарники ялівців і карликових беріз. У країні багато галявин з квітучими травами. Широколистяні ліси представлені такими деревами як ясен, липа, дуб, клен, бук.

Фауна держави досить різноманітна. Типовими представниками тваринного світу є лисиця, олень і лось. У Швеції живуть невеликі популяції рисей, ведмедів і вовків, росомах. Озера і річки повні риби.

Пам’ятки Швеції

Основними визначними пам’ятками країни є: церкви XIII століття, Морський музей, Королівський палац, церква Св. Миколая XIII століття, Рицарський будинок XVII століття, Історичний, Національний і Північний музеї, замки XVI століття в Вадстене, Гріпсхольм і Кальмарі, торговий порт на Балтиці, Лапландія.

Цікаві факти про Швецію

Найпопулярніші види спорту в країні – хокей і футбол.

У Швеції найбільша кількість фаст-фуд ресторанів в Європі.

Перші сірники були створені саме в цій державі. Це сталося в далекому 1749 році.

Населення Швеції багато п’є. В країні коротке літо, тому короткі дні панують практично весь рік. Жителі країни звикли коротати час з алкоголем. Це перетворилося на масштабну національну проблему.

Населення Швеції намагається використовувати паперові гроші по мінімуму. Вони вважають за краще користуватися картками.

Шведські діти прізвище отримують не від батька, а від матері.

Оцініть статтю
Додати коментар